Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

CHP İLÇE ÖRGÜTÜ İSTİFA ETTİ

CHP İLÇE ÖRGÜTÜ İSTİFA ETTİ
26 Şubat 2019 - 21:02

CHP Sultanhisar İlçe Başkanı Ünsal Ünal ve yönetim kurulu üyesi 10 kişinin istifa etmesinin ardından Sultanhisar CHP İlçe yönetimi düştü. 

Sultanhisar CHP’de yaşanan istifaların nedeninin Sultanhisar Belediye Meclis Üyeleri belirleme sürecinde yaşanan sıkıntılar olduğu öğrenildi.

Sultanhisar Belediye Başkanı ve Millet İttifakının Belediye Başkan Adayı CHP’li Başkan Osman Yıldırımkaya ile liste krizinden dolayı aralarının açık olduğu bilinen CHP İlçe Başkanı Ünsal Ünal görevinden istifa ettiğini açıkladı.


“İLKESEL BİR DURUŞ SERGİLEDİK”

“Makamlar gelip geçici, örgüt iradesi kalıcıdır” diyen Ünal, CHP’ye  18 yaşına girdiği 2005 yılında üye olduğunu ve partinin her kademesinde görev yaptığını ifade etti. Sultanhisar İlçe Başkanlığına getirildiği 6 Aralık 2017’den bu yana da tüm CHP’lileri kucaklamaya çalıştığını ifade eden Ünal, “İlkesel bir duruş sergileyerek tüm mahallelerdeki örgüt üyelerimizi temsil ettik. Biz göreve geldiğimizde parti binalarının tabelaları bile solmuştu. 2013 yılından kalan kira borçları vardı. Bugün örgütümüzün hiçbir kurum ya da kuruluşa borcu olmadığı gibi hatrı sayılı bir para bırakarak devrediyoruz” dedi.

“YETKİ GASPI YAPILMIŞTIR”

13 kişiden oluşan İlçe Yönetiminden 10 kişi ile istifa etmelerinin nedeni olarak, mevcut başkan Osman Yıldırımkaya’nın ‘kendilerini yok sayması’nı gösteren Ünal, “Meclis listeleri hazırlanırken örgüt yok sayılmıştır. İttifak görüşmelerine partimiz dahil edilmemiş, yetki gaspı yapılmıştır. Aday listeleri  örgüte gösterilmemiştir. Genel merkezin genelgesine göre listeleri seçim kurullarına teslim etme yetkisini ilçe örgütlerinden alıp il örgütüne devredilmesiyle de ilçe örgütümüz tamamen yok sayılmıştır, işlevselliği kaybettirilmiştir” dedi.

CHP Aydın İl  yönetimi tarafından önümüzdeki günlerde Sultanhisar’a yeni bir yönetimin atanması bekleniyor.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.