Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

ÇERÇİOĞLUNDAN ÇİFTÇİYE MÜJDE

ÇERÇİOĞLUNDAN ÇİFTÇİYE MÜJDE
08 Şubat 2019 - 11:08

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu çiftçiye destek olmaya devam ediyor.

Aydın’da halka hizmet konusunda birçok projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, çiftçiye nefes aldıracak yeni bir projeye daha imza atıyor. Aydın’ın ana geçim kaynaklarının tarım ve hayvancılık olduğunun belirten Başkan Çerçioğlu, “Zor durumda kalan çiftçimizin imdadına Hızır gibi yetişiriz. Ege Et’le başlattığımız çalışmaları, Ege Yem’le ve önümüzdeki hafta da Ege Süt’le hayata geçiriyoruz. Üreticilerimiz Ege Yem’den en pahalı olan girdi kalemi olan yemi piyasaya göre yüzde 10 daha ucuza alacak. Önümüzdeki haftadan itibaren de Ege Et marketlerinde çiğ sütü de vatandaşlarımızın tüketimine sunuyoruz. Biz her zaman çiftçimizin yanındayız” diye konuştu.

“YEMİ YÜZDE 10 UCUZA SATACAĞIZ”

Girdi maliyetlerindeki artışlar nedeniyle zor günler geçiren çiftçilerin imdadına Büyükşehir yetişti. Bölgede bir çok yeniliği imza atan Ege Et’in kısa bir süre içerisinde süt yemi, besi yemi ve arpa yemi satışına başlayacak. Ege Etin fiyatları üretici için en az %10 daha indirimli ve daha kaliteli olacak.

“Çiftçinin mahsulünü tarlada bırakmayız”


Zor günler geçiren çiftçinin her zaman yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerinin altını çizen Aydın Büyükşehir belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Çiftçimizin bir yıl emek vererek, para dökerek ürettiği mahsulünü tarlada bırakmayız. Zor durumda kalan çiftçimizin imdadına Hızır gibi yetişiriz. Ege Et’le başlattığımız çalışmaları, Ege Yem’le ve önümüzdeki hafta da Ege Süt’le hayata geçiriyoruz. Üreticilerimiz Ege Yem’den en pahalı olan girdi kalemi olan yemi piyasaya göre yüzde 10 daha ucuza alacak. Önümüzdeki haftadan itibaren de Ege Et marketlerinde çiğ sütü de vatandaşlarımızın tüketimine sunuyoruz. Biz her zaman çiftçimizin yanındayız” diye konuştu.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.