Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

Çerçioğlu, Zeybek Parkının açılışını yaptı

Çerçioğlu, Zeybek Parkının açılışını yaptı
17 Mart 2019 - 14:18

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Efeler ilçesinde yapımı tamamlanan Zeybek Parkı Aydınlıların hizmetine sundu. 

Efeler’in Zeybek Mahallesi’nde Zeybek Parkı’nın açılışını yapan Başkan Çerçioğlu, Aydın’a yeşil alan kazandırmaya devam edeceklerini belirterek bu hafta içerisinde restorasyon çalışmaları için temel atma töreni yapılan Aydın Tekstil Alanı’nın da Aydınlılara hayırlı olmasını diledi. Başkan Çerçioğlu “Hiç eksilmeyen destekleriniz için teşekkür ederim” dedi. 
Açılış alanında kendisini karşılayan mahallelilere seslenen Başkan Çerçioğlu, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin son 5 yılda Efeler ilçesine 380 milyon liralık yatırım yaptığını söyledi. Başkan Çerçioğlu “Efeler’e tarihinde görmediği yatırımı yaptık. Dile kolay; 380 milyon lira. Binlerce kilometre altyapı, binlerce kilometre üstyapı çalışması yaptık. Hizmet binaları, 26 adet kültür merkezi, köprülü kavşaklar, altgeçitler, üstgeçitler yaptık. Bizim peteklerimiz Aydınlılar için yaptığımız hizmetlerle dolu” diye konuştu. 
Aydın ekonomisinin tarıma dayalı olduğunu hatırlatan Başkan Çerçioğlu “Aydın bir çiftçi memleketi olduğu için hep tarımsal kalkınmaya önem verdim. Ege Et, Ege Yem ve Ege Süt’ü kurduk. Önümüzdeki süreçte de bu çalışmalarımız devam edecek. Bizler milletimiz, halkımız bu zamana kadar ne istediyse onları yaptık. Önümüzdeki dönemde de Fatih kardeşimle birlikte Efeler’e şimdiye kadar yaptığımız yatırımların iki katını yapacağız” dedi. 

Sosyal belediyecilik vurgusu yapan Başkan Çerçioğlu “Ben her zaman sosyal belediyecilikten yanayım. Aydın’da hiç kimse soğuktan üşümez, karnı aç yatağa girmez. Çünkü Aydın Büyükşehir belediyesi var. Hiçbir vatandaşımızı namerde muhtaç etmedik, etmeyiz de. Sürekli vatandaşlarımızın yanındayız” diye konuştu. 
Başkan Çerçioğlu, tüm Efeler halkını da misafirleriyle birlikte 31 Mart akşamı saat 21’de Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan “Bahar Buluşması”na davet etti. 

Parkın açılışı Başkan Çerçioğlu ve CHP Efeler Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Atay’ın yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, ilçe yöneticileri, muhtarlar tarafından yapıldı. 

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.