Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

ÇERÇİOĞLU SEÇİM STARTINI VERDİ

ÇERÇİOĞLU SEÇİM STARTINI VERDİ
10 Ocak 2019 - 22:40

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu öncülüğünde Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Örgütü Kadın Üyeleri ile beraber
Şükran Güngör Tiyatro Salonunda seçim startını verdi.

Şükran Güngör Tiyatro Salonunda yapılan toplantıya Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, CHP İlçe Belediye Başkan adayları ve İlçe kadın örgütleri katıldı. Çerçioğlu, Aydın’ın Kadın Efeleri ile beraber seçimi kazanacaklarını söyledi.

“Özlem Çerçioğlu Türk kadınının idolü olmuştur” diyen CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir ise şunları söyledi, “Bizler pazara kadar değil mezara kadar CHP’liyiz. Aydın’da AKP adaylarını açıklamadı çünkü Özlem Başkanın karşısına çıkaracak aday bulamıyorlar”.

CHP İl Başkanı Ali Çankır da, kadınlara büyük işler düştüğünü belirterek, “Bu şehirde her bir kadının ruhunda Özlem Çerçioğlu vardır. Aydın’ın dağlarına çiçekleri kadınlarımız dikecektir… Aydın bu değerli Başkanını siz kıymetli kadınlarımıza emanet ediyorum. Son 80 gün uyumak yok, yorulmak yok. 7/24 çalışmaya hazır olduğunuzu biliyorum” şeklinde konuştu.

Toplantıda İl Başkanı Çankır ve Kadın Kolları Başkanı Özdemir’in ardından sahneye çıkan ve konuşmasına Belediye Başkan Adaylarından Belediye Meclis listelerinde daha çok yer verilmesini isteyen ve onlardan söz alarak başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, seçim startının sembolik olarak verildiğini zaten hep sahada olduklarını belirterek, “2009-2014 yerel seçimlerinde gösterdiğiniz başarı için bir kez daha teşekkür ediyorum. Meclis üyeleri listelerinde kadınlar büyük ölçüde yer alacak. Türk kadını başarılıdır, cesurdur hele bir de Aydınlıysa efedir. Bizler umutlarımızın her zaman peşinde koştuk. Listelerimizde mutlaka kadınlar olacak. Buradan söz veriyorum. Şurada 80 gün kaldı zaten sokaktayız, bizler zaten vatandaşın yanındayız”dedi.

İktidar cephesini eleştiren Çerçioğlu, “Onlar her zaman halktan kopuk oldular. Aydın’da kaybetmeye devam edecekler. Çünkü onlar insanlara tepeden bakıyorlar. Bütün partililer bu kadınlardan korksun. İyi arkadaşlarımızla çalışacağız, Aydın” yüzde 65’in üstü sizin” ifadelerini kullandı.

VuAz5H
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DÜĞÜNDE KAVGA: 3 YARALI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
YUNANİSTAN RAHAT DURMUYOR!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GERMENCİK’TE FECİ ÖLÜM
GÜNLÜK HABER AKIŞI
AYDIN’DA HER YERDE ARANIYOR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.