Günaydın Aydın | Aydın Haberleri

Örnek Resim

Çavuşoğlu: Türkiye Suriye’ye gireceğim derse girer

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ”Türkiye, Suriye’ye gireceğim derse girer. ABD’nin Suriye’den çekilmesiyle ilgili gelişmeler YPG’ye hizmet etmemeli” ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu: Türkiye Suriye’ye gireceğim derse girer
25 Aralık 2018 - 10:52

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda Suriye’deki gelişmelere ve Kaşıkçı cinayetine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu şunları söyledi;

ABD’NİN ÇEKİLMESİ YPG’YE HİZMET ETMEMELİ

 

 

ABD’nin çekilmesi sonrası Suriye’deki boşluğun terör örgütleri tarafından doldurulmaması için çalışıyoruz. YPG‘nin taciz ve tehditlerinin bize yönelik artmasından sonra, Cumhurbaşkanımızın müdahale edeceğimizi açıklamasından sonra, Suriye’den ABD çekilmeye karar verdi. Şimdi bu çekilmenin nasıl olacağı konusunda temaslarımızı askeri diplomatik düzeyde sürdürüyoruz.Bu kararı memnuniyetle karşıladık, ABD ile yakın diyalog içinde olacağız .ABD’nin Suriye’den çekilmesiyle ilgili gelişmeler YPG’ye hizmet etmemeli.

TÜRKİYE SURİYE’YE GİRECEĞİM DERSE GİRER

Türkiye, Suriye’ye gireceğim derse girer.

YEMEN ÇAĞRISI

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Yemen krizi için İİT temas grubuna 10 Ocak’ta İstanbul’da toplantı düzenlenmesi çağrısında bulunduklarını açıkladı.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.