Güncel Gündem Siyaset

 “ÇATIŞMA ORTAMINDAN BESLENEN AKP’DİR”

CHP Aydın Milletvekili Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, CHP’nin 2022 bütçesi için yazdığı muhalefet şerhine yönelik eleştirilere, “Şerhe yazılan AKP’nin politikalarıyla yarattığı çatışma ortamı ve kutuplaşan halkın durumudur. Eleştirmektense bu..

 “ÇATIŞMA ORTAMINDAN BESLENEN AKP’DİR”

CHP Aydın Milletvekili Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, CHP’nin 2022 bütçesi için yazdığı muhalefet şerhine yönelik eleştirilere, “Şerhe yazılan AKP’nin politikalarıyla yarattığı çatışma ortamı ve kutuplaşan halkın durumudur. Eleştirmektense bu gerçeklikle yüzleşsinler” dedi.

CHP’li Bülbül’ün konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“CHP’nin şerhi AKP’nin ülkeyi getirdiği durumun özetidir. Bugüne kadar kaostan, kirli siyasetten, çatışma ortamlarından, ötekileştirmeden ve kutuplaşmadan AKP beslenmiştir. Tarihi boyunca halkı sükûnete ve sağduyuya çağırmış bir parti olan CHP size, Saraydan göremediğiniz halkın durumunu izah etmeye çalışmaktadır. Yazılanı doğru okumak, doğru yorumlamak önemli bir meziyettir. Ancak AKP ne yazık ki Saray gözüyle gördüğü ülke halini bile işine geldiği gibi yorumluyor. Helalleşme adımları atan, barışın ve sağduyunun hüküm sürdüğü bir ülke olmak için çabalayan CHP için söylenen bu sözlerin kendi ayak izlerini kapatmak için söylenmiş olduğu açıktır. Ancak bu etik dışı siyaset artık hiçbir adaletsiz, antidemokratik ve adeta düşman hukukuyla işlettikleri uygulamaları gizleyememektedir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL