Günaydın Aydın | Aydın Haberleri

“Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada Ziyareti”

“Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada Ziyareti”
18 Mart 2019 - 11:21

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle düzenlediği “Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada Ziyareti”ne yaklaşık 1000 Aydınlı katıldı.

Şehitliği ziyaret etmek isteyen Aydınlılar için Büyükşehir Belediyesi tarafından 21 otobüs tahsis edilirken şehitliği ziyaret eden ve Tarihi Yarımada’yı gezerek duygu dolu dakikalar yaşadı.

Aydınlıların şehitlerini ziyaret etmek ve yâd etmek için ziyaret ettikleri şehitlikte Aydınlılara rehberler tarafından tarihi sahnelerin yaşandığı savaşın gidişatı anlatıldı.

Şehitlerine ziyaret etmekten dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen ve büyük çoğunluğu ilk şehitliğe gelen Aydınlılar kendilerine bu imkânı sağladığı için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Başkan Çerçioğlu ise “Çanakkale zaferi tarihimizin en değerli destanlarından. Vatanlarını korumak için verdiğimiz binlerce şehidimize minnetle anıyoruz. İstiyoruz ki tarihimizin bu değerli destanının yaşandığı Çanakkale Şehitliği’ni tüm Aydınlılar görsün, tarihe yolculuk yapsın. Bizi biz yapan tarihi değerlerimizle Aydınlıları buluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.