Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

BÜYÜKŞEHİR BOZDOĞAN’DA YATIRIMLARA DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR BOZDOĞAN’DA YATIRIMLARA DEVAM EDİYOR
14 Haziran 2019 - 4:28

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), Bozdoğan’daki mevcut atık su arıtma tesislerini yenileyerek, revizyon ve bakım onarım çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Aski Genel Müdürlüğü, Bozdoğan’da bulunan Atıksu Arıtma Tesislerinin kapasite arttırma çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle Bozdoğan merkezde artan nüfus yoğunluğu ve sanayi işletmelerinin artmasının ardından Aski Genel Müdürlüğü kapasite arttırma ve yenileme çalışmalarına hız verdi. Bozdoğan Toki atıksu arıtma tesisinin tamamen yenilendiği ve diğer tesislerde ise mekanik ekipmanların yenileme, bakım ve onarımlarının devam ettiği belirtildi. Atıksu arıtma tesislerinde kurulduğu günden bu yana kullanılan ve tesise gelen atık suyun arıtılması için havuzlara aktaran eski sistem pompalar enerji kullanımı düşük ve suyun aktarımını daha sağlıklı yapabilen
son teknoloji ürünü dalgıç pompalarla yenileniyor.

Yetkililer, yenilenen atıksu arıtma tesislerinin işletmesinin daha kolay olması ve daha düşük koku oranıyla da önemli bir yeşil uygulama projesinin hayata geçmiş olacağını belirttiler.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.