Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

Büyükşehir Belediyesi Bozdoğanlı kadınlara karanfil dağıttı

Büyükşehir Belediyesi Bozdoğanlı kadınlara karanfil dağıttı
08 Mart 2020 - 16:26

Aydın Büyükşehir Belediyesi, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” kutlamaları kapsamında Bozdoğanlı kadınlara karanfil dağıttı. 

Aydın Büyükşehir Belediyesi, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” kutlamaları kapsamında kadınlara karanfil dağıttı. Tüm kadınların Kadınlar Günü’nü kutlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu “Üretimin içinde olmak, kazanmak ve mutlu bir yaşam sürmek tüm kadınların hakkıdır” dedi.

 Çerçioğlu’ndan kadınlara pozitif ayrımcılık vurgusu

“8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” nedeniyle açıklamalarda bulunan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, kadınlara pozitif ayrımcılık vurgusu yaptı. Başkan Çerçioğlu “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bir kadın devrimi olan Cumhuriyet, biz kadınlara birçok kazanım sağladı. Kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de genel kabul görünceye kadar kadınlar olarak mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

‘Sosyo-ekonomik sebepler şiddeti arttırıyor’

Başkan Çerçioğlu, “Bir acı gerçek olarak her gün kadın cinayetleriyle ve kadına karşı şiddet olaylarıyla yüzleşmek, bizlere kadınlara pozitif ayrımcılık sağlamamız gerektiğini hatırlatıyor. Çünkü, gerekçesi ne olursa olsun, kadın cinayetlerinin ve kadına karşı her türlü şiddetin altında sosyo-ekonomik gerçeklerin yattığına inanıyoruz” ifadelerini kullanırken kadın istihdamının artırılmasının birçok olumsuzluğun önüne geçeceğini belirtti. Başkan Çerçioğlu tüm kadınların “8 Mart Dünya Emekçe Kadınlar Günü”nü kutlayıp “Kadınların öldürülmediği, şiddete maruz kalmadığı, ekonomik anlamda daha özgür olduğu, emeğinin hakkını sonuna kadar aldığı, tümüyle eşitlenmiş bir yaşam umuduyla mücadele etmeye devam edeceğiz. Herkese de bu mücadeleye omuz vermesi çağrısında bulunuyorum” dedi.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.