Günaydın Aydın | Aydın Haberleri

Örnek Resim

Bülbül “İşçi kıyımı yapanlardan hesap soracağız”

Bülbül “İşçi kıyımı yapanlardan hesap soracağız”
20 Aralık 2019 - 20:21

CHP Bozdoğan ilçe kongresinde konuşan CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül “Ülkenin umuda ihtiyacı var, Ülkenin kalkınmaya ihtiyacı var, Ülkenin adalete ihtiyacı var, Ülkenin CHP’ ye ihtiyacı var Türkiye’nin umudu CHP’dir” dedi.

Tümer Apaydın’ın 45 mahalleye yaptığı hizmetlerden bahseden Milletvekili Bülbül “Başkanımız Tümer Apaydın Bozdoğan’da düğün salonu yaptı, yol yaptı, belediye binası yapıldı, üniversiteyi getirdi daha saymakla bitiremeyeceğimiz birçok hizmetler yaptı. Ancak saygı duyuyoruz demokrasidir halkın takdiridir. Bozdoğan halkı Görevi başka bir arkadaşa verdi. Ancak görüyoruz ki yeni seçilen Başkan ve yönetimi hizmet üretmek yerine işçi çıkarmakla meşguller. Hatta bunu meclis kararı ile yapmaya kalktılar. Böyle bir şey mümkün değil, bunun kanunu var, hukuk var sen meclisten o yasayı çıkarsan bile mahkemeden döner. O işler o kadar basit değil. CHP olarak kim olursa olsun hesabını sorarız” diye konuştu.

Testi çatladı

Ankara’da testinin çatladığını belirten CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül satılan özelleştirilen yerlerin hesabını soracağını belirten “Çiftçiye verilen destekler yetersiz. Anayasada tarım kanununda diyor ki milli gelirin yüzde 1’inin çiftçiye verilmesi gerekiyor. Ancak 346 milyar destek verilmesi gerekirken 174 milyar lira destek veriliyor. Seçimlerde Çiğ süte destek veriyoruz dediler. Çiğ süt destek primini 10 kuruştan 25 kuruşa çıkardılar. Ama seçimden sonra tekrar 10 kurusa düşürdüler. Neymiş geçmişe dönük veremezmişiz. Ziraat Bankası çiftçinin bankasıdır. Ancak gelin görün ki ziraat bankası çiftçiye destek olması gerekirken Demirören’e 650 milyon kredi vererek Doğan grubunu satın almasını sağladı. Battığı söylenen simit sarayının yüzde 51’i için 500 milyon dolara satın almaya kalkıyor. Çiftçinin yanında olması gerekirken yandaşlara kredi vererek kaynak sağlanıyor. Birde kalkmışlar Para yok diye Tank Palet fabrikasını Katar’lılara satıyorlar sonra 500 milyon dolara simit sarayı almaya kalkıyorlar. 500 milyon doları simit sarayına vereceğine 50 milyon tank palet fabrikası için ver üretim yapılsın” diye konuştu.

Her 4 gençten 1’i işsiz

Aydın’da intihar olaylarına da değinen BÜLBÜL “Aydın’da intihar olayları arttı. Her gün intihar haberi alıyoruz. Çok acı bir tablo ile karşı karşıyayız. İnsanlar umudu kalmadığı için intihar ediyorlar. Her 4 gençten 1 i işsiz, ülkenin umuda ihtiyacı var, ülkenin kalkınmaya ihtiyacı var, ülkenin adalete ihtiyacı var, ülkenin CHP’ye ihtiyacı var. Arkadaşlar Türkiye’nin umudu CHP’dir. Kalkınma, eğitim, adalet, demokrasi için CHP iktidarına ihtiyaç vardır. İnşallah sizlerle birlikte 2023’te CHP iktidarını el birliği ile kuracağız” dedi.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.