SON DAKİKA

Günaydın Aydın Haber

Bozoğlu açıkladı

Bozoğlu açıkladı
14 Nisan 2021 - 16:03

Bozdoğan sulama birliği kapanacak iddialarına Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Bozoğlu açıklık getirdi.

Bozdoğan’lı çiftçiler için hayati öneme sahip olan sulama suyunun kontrol ve düzenini sağlayan Sulama birliğinin kapanma konusuna Bozoğlu “kapanma değil, Birlik Başkanı değişimi” olduğunu belirtti.

Konu ile ilgili Günaydın Aydın Gazetesine konuşan Bozoğlu “İlçemizdeki su sıkıntısının olduğunu geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanımız, Ziraat Odası Başkanımız ve Süt Birliği Başkanımız ile birlikte Sayın Valimize ilettik. Bozdoğan geçimini hayvancılıkla sağladığı için arazilerde mısır, yonca gibi yem bitkilerinin ağırlıklı olduğunu ve sulama da sıkıntı yaşanacağını ifade ettik. Sayın valimiz DSİ yetkililerine yerinde inceleme yapılması konusunda talimat verdi. Yetkililerin gerekli incelemelerini yapmak için burada” olduğunu ifade etti.

“BAŞKAN DEĞİŞİMİ OLACAK”

Birliğin kapanması veya başka bir ilçe birliğine bağlanmasına da cevap veren Bozoğlu “Kapanma diye birşey yok.Asılsız haber bunlar. Ancak yönetmelik gereği birlik başkanlarının ziraat mühendisi olma zorunluluğu var. Mevcut birlik başkanımız ziraat mühendisi olmadığı için başka bir ilçenin başkanı Bozdoğan Birlik başkanlığına da bakacak” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. gunaydinaydin.com - Copyright © 2017-2021