Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

BOZDOĞAN’LI VELİLER SESLERİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYOR

BOZDOĞAN’LI VELİLER SESLERİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYOR
17 Ağustos 2020 - 18:05

Aydın Bozdoğan ilçesinde okulun kapatılarak öğrencilerin taşımalı eğitim ile başka okulda okumasına karşı çıkan veliler seslerini duyurmaya çalışıyor.

Bozdoğan Körteke mahallesinde öğrenciler okullarının kapatılarak 30 kilometre uzaklıktaki okula gönderilecek olmalarına tepki gösterdiler.

2014 yılından bu yana kesintisiz olarak eğitimin devam ettiği Körteke okulunun bu sene kapatılarak öğrencilerin Sırma’ya bağlı Kemer Hes okulunda devam edeceğini belirten öğrenci velileri “burada okulumuz var iken 30 km uzağa çocuklarımızı göndermek istemiyoruz” diyerek okullarının kapatılmamasını istediler.

Bozdoğan İlçe Milli Eğitim yetkililerinin öğrenci sayısı az olduğu için taşımalı eğitim yapılacak dediğini belirten veliler “Burada öğrenci sayımız yeterli. Güvenir ve Güneyyaka mahallesindeki çocuklarımız da burada eğitim alıyor. Öğrenci sayımız da az değil, ama ne hikmetse Kemer mahallesinde bulunan okulun kendi öğrencisi olmadığı halde Güvenir, Güneyyaka ve Körteke mahallemizdeki öğrencileri taşımalı eğitim ile Kemer’e taşımak istiyorlar. Kemer mahallesi bize 30 kilometre uzaklıkta. Biz çocuklarımızın 30 kilometre gidip gelmesini istemiyoruz. Güvenir-Körteke 7 km, Güneyyaka –Körteke 8 km mesafede. 30 km gideceklerine aynı şekilde Güvenir ve Güneyyaka öğrencilerinin Körteke’de eğitim görmesini ve okulumuzun kapanmamasını istiyoruz. Kendi köyümüzde okulumuz varken biz başka köye okula gitmeyiz. Bu çocuklara yazık günah, niye her gün 1 saat yol gitsinler. Burada okulumuzda her şey var, neden kapatıyorlar gerekçe göstersinler.” diyerek yetkililerin çözüm bulmasını istediler.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.