SON DAKİKA

Günaydın Aydın Haber

BOZDOĞAN’DA ZAFER İŞÇİLERİN OLDU!

BOZDOĞAN’DA ZAFER İŞÇİLERİN OLDU!
14 Nisan 2021 - 14:45

Bozdoğan Belediye Başkanı Ak Partili Ufuk Altıntaş’ın, göreve başladıktan hemen sonra işten çıkardığı belediye işçilerine mahkemeden müjdeli haber geldi.

Göreve geldikten hemen sonra onlarca Belediye işçisinin ekmeği ile oynayan Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş’ın iktidar gücüne güvenerek yaptığı haksızlık ve hukuksuzluk Belediye’ye milyonlarca liraya mal oldu.

Belediye İş Sendikasının başlattığı mücadele sonrası AKP’li Başkan tarafından rızıklarına göz dikilen onlarca belediye çalışanın hukuk mücadelesi zaferle sonuçlandı. İl Mahkemesi sıfatıyla Bozdoğan Hukuk Mahkemesinde görülen davalar kesinleşti. İşçiler işlerine iade edilirken, maaş, ücret ve diğer haklarının yasal faizlerle işçilere ödenmesine karar verildi. Ve bu rakamın yaklaşık 10 Milyon TL olduğu öğrenildi.

‘Adalet yerini buldu’

Ekmek mücadelesi verdiklerini belirten Belediye iş Sendikası Bozdoğan Temsilcisi Serdar Ateş “Haklı mücadelemizi kazandık. Verdiğimiz mücadele işçinin alın teri ve ekmeğinin mücadelesi idi. Kararın yanlış olduğunu çok defa söyledik. Mahkeme işçileri haklı bularak boş geçen sürenin ücretlerinin işçilere ödenmesini ve işe iademizi onayladı. Adalet yerini buldu” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. gunaydinaydin.com - Copyright © 2017-2021