Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

BOZDOĞAN’DA YÜZLER GÜLDÜ

BOZDOĞAN’DA YÜZLER GÜLDÜ
01 Ağustos 2020 - 23:01

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) il genelinde içme suyu ihtiyaçlarına çözüm üretmeye devam ediyor.

Bozdoğan ilçesinde özellikle yaz aylarında artan su ihtiyacına yönelik çözümler üreten ASKİ tarafından Tütüncüler mahallesinde sondaj kuyusu açılması sonucu bulunan içme suyu ile mahallelinin yüzü güldü.

Kış ayının kurak geçmesi ve yazın yağmurların yetersiz kalmasından dolayı yaşanan su problemini gidermek için çalışmalarını sürdüren Aydın Büyükşehir Belediyesi,  sondajın devreye alınması ile Tütüncüler’in  su sorununu gidermiş oldu. İlk olarak etüt çalışmaları yapan Aski ekipleri yaklaşık 350 metre isale hattı döşeyerek suyun depoya bağlantısını gerçekleştirdi.

MUHTAR ÖZSOY ‘Her şey Tütüncüler mahallemiz için güzel olacak’

Sorunları çözmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Tütüncüler mahalle muhtarı Güven Özsoy “Belki bir süre su konusunda sıkıntı yaşadık ama ASKİ ekiplerinin özverili çalışmasıyla artık tüm içme suyu sıkıntılarımız sona erdi. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na, Aski Genel Müdürümüz Hakan Olgaç’a, Bozdoğan Şefimiz Ali Yıldırım ve tüm emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Tütüncüler mahallesi halkına söz verdik birer birer bütün vaatlerimizi gerçekleştiriyoruz. Her şey Tütüncüler mahallemiz için güzel olacak. Tüm halkımıza toylak suyu hayırlı olsun. İçenlere afiyet olsun” ifadelerini kullandı.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.