Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

Bozdoğan’da Vaka sayısı gün geçtikçe artıyor

Bozdoğan’da Vaka sayısı gün geçtikçe artıyor
26 Ağustos 2020 - 13:06

Aydın Bozdoğan ilçesinde alınan tüm önlemlere rağmen korona virus vaka sayısındaki artış devam ediyor.

Bozdoğan’da 36 olan pozitif vaka sayısı 48 saatte neredeyse ikiye katladı. 2 gün önce kaymakamlıktan açıklanan rakamlara göre 36 kişide Kovid-19 vakası olduğu, 254 kişinin evlerinde karantina altında tutulduğu belirtilmişti. 

Karantina sayısı 437

Bozdoğan Kaymakamlığı’ndan  yapılan yazılı açıklamada,  “Kovid-19 salgını ilçemizde etkin bir biçimde etkisini sürdürmekte olup, 26 Ağustos 2020 tarihi itibariyle ilçemiz merkezinde 3, Altıntaş Mahallesinde 30, Tütüncüler Mahallesinde 18, Yazıkent 5, Kamışlar, Başalan 1, Örentaht 1, Kamışlar ve Güneyyaka Mahallelerinde ise 1’ er vaka olmak üzere toplam 60 kovid 19 vakası tespit edilmiş olup bu kişiler ile temaslı olması sebebiyle evlerinde karantina altına alınmış 437 vatandaşımız bulunmaktadır.

Salgının ilçemiz Altıntaş ve Tütüncüler Mahalleri 23 Ağustos 2020 tarihinden itibaren 14 gün süre karantina altına alınmış olup, 14 gün süre ile bu mahallelerimize giriş çıkışlar kısıtlanmıştır. Salgının ilçemizde daha da yayılmaması için alınan önlemlere ve belirlenen kurallara titizlikle uyulması, uymayanların uyarılıp kolluk birimlerine ihbar edilmesi büyük önem arz etmektedir. İlçe halkı olarak hepimizin üzerimize düşen sorumluluğun bilinci içerisinde davranacağınıza inanıyorum. Lütfen, alınan tedbirlere ve kurallara uyalım’ ifadelerine yer verildi. Haber: Hüseyin Çarpar

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.