Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

Bozdoğanda tarım arazilerinde hasar tespit çalışmaları sürüyor

Bozdoğanda tarım arazilerinde hasar tespit çalışmaları sürüyor
14 Haziran 2019 - 2:19

Bozdoğanlı çiftçiler geçtiğimiz günlerde yaşanan dolu yağışının tarım arazilerine verdiği büyük zarar karşısında bölgenin afet bölgesi ilan edilmesini istiyor.

Bozdoğan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz gün etkili olan şiddetli yağışların ardından su baskınlarının yaşandığı tarım arazilerin de hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Bozdoğan ilçe genelinde etkili olan yağış sonrası yer yer dolu ve sel afetleri vuku buldu. Afetin vuku bulduğu alanlarda Bozdoğan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Bozdoğan Ziraat Odası Örtülü ve Örencik mahallelerinde yoğun olmak üzere dolu ve sel afetine maruz kalan diğer mahallelerdeki tarım arazilerinde hasar tespit çalışmalarına başladı.

Yapılan inceleme sonrasında kayıt altına alınan, afetten etkilenen tarım arazileri ve ürünleri Bakanlığa bildirilecek. Tarsim’den ürün sigortası yaptıranların havuzdan mağduriyetinin giderilebileceği, sigortası olmayan çiftçilerin ise borç erteleme ve herhangi bir yardım söz konusu olduğunda ilçe tarım ve orman müdürlüğü olarak çiftçilere gerekli bilgilerin verileceği bildirildi.

Sel ve doludan etkilenen arazi sahipleri ise bir yıllık emeğimiz heba oldu. Çoluğumuzla çocuğumuzla diktiğimiz tütünler ve mahsuller doludan etkilendi. Allah’dan geldi ama devletimizden gerekli yardımları bekliyoruz. Köylümüz mağdur durumda, buna devletimiz imkanları dahilinde bize yardımcı olmasını bekliyoruz yetkililerin bu bölgeyi afet bölgesi ilan etmesini istiyoruz bu konuda yardım bekliyoruz dediler.

Bozdoğan ilçe tarım ve orman müdürlüğü yetkilileri Hasar tespit çalışmalarının devam etmekte olduğunu, gelen yağışlara karşıda üreticilerin ve vatandaşların dikkatli olması konusunda uyarılarda bulundu.


EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.