Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

BOZDOĞAN’DA MUHTAR ADAYI BOLLUĞU

BOZDOĞAN’DA MUHTAR ADAYI BOLLUĞU
26 Şubat 2019 - 8:53

Maaşları artınca, her mahallede muhtar adayları çoğaldı.

Maaşları, sosyal güvenlik hakları ile son yıllarda iyileştirilen muhtarlık pek çok kişiye cazip gelmeye başladı. Maaş yok denecek kadar az olduğu dönemlerde pek rağbet girmeyen ancak devletin ortalama 2000 tl maaş vermesinin ardından muhtar adaylarında artış ve hareketlilik başladı. Muhtar maaşlarının 2000 TL civarına çıkmasının, %4 yıl sonu zammı ve %6,7 enflasyon farkı ile %10,7 zam uygulanacağının açıklanmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde mahalle muhtarlığı aday sayısı tavan yaptı.

Bozdoğan’da, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala muhtar adaylarının çokluğu nedeniyle muhtar adaylarının seçim çalışmaları siyasi partilerin önüne geçti.
Alınan bilgilere göre birçok mahallede aday sayısı 4-5 civarında, Bozdoğan’da, 55 mahalle muhtarlığı için yaklaşık 250 ye yakın muhtar adayı bulunuyor. Nerede ise her mahallede 5 muhtar adayı seçim çalışmalarını yoğunlaştırdı. Çarşı mahallesinde 8, Koyuncularda ise 6 muhtar adayının olduğu ve birçok mahallede 4 veya 5 adayın olduğu söyleniyor. Muhtar adayları kendilerini tanıtmak için döviz, pankart ve el ilanı yaptırarak mahallelerine astırıyor. Bu nedenle muhtarların kıran kırana seçim çalışmaları siyasi partilerin önüne geçtiği bildirildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.