Günaydın Aydın Haber

Örnek Resim

Bozdoğan’da maskeli meclis toplantısı

Bozdoğan’da maskeli meclis toplantısı
05 Mayıs 2020 - 23:46
Örnek Resim

Bozdoğan Belediye Meclisi 1. Olağanüstü toplantısı Korona virüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafeli ve maskeli gerçekleştirildi.

Hüseyin ÇARPAR- Bozdoğan Belediyesi Meclis salonunda gerçekleşen toplantıya meclis üyeleri maskeli bir şekilde katıldılar. Salonda yerlerini alan meclis üyelerinin sosyal mesafe kuralına uygun olarak oturmaları dikkatlerden kaçmadı. 65 Yaş üstünün sokağa çıkma yasağı bulunmasından dolayı CHP’li meclis üyesi Ali Elalmış toplantıya canlı bağlantı ile katıldı.

Yoklamanın ardından gündem maddelerine geçilen toplantıda 1 yıl görev yapacak encümen üyelerinin seçimi gerçekleştirildi. Gizli oy ile yapılan seçimde Salih Kılınç (MHP) ve Mehmet Yılmaz (MHP) Encümen üyesi seçildiler. Bir diğer gündem maddesi olan Bozdoğanspor ile ilgili söz alan Meclis üyesi İsmail Kaya amatör spor kulüplerinin Belediye desteği olmadan ayakta kalmasının zor olduğunu belirterek “Bozdoğan Belediyesi olarak spora gereken desteğin verileceği ve Bozdoğan’lı futbolcularla kurulacak bir kulüple yola devam etmek istediklerini” belirtti. Konuşmaların ardından yapılan oylamada oy çokluğu ile Bozdoğan Belediyespor Bozdoğan Belediyesi bünyesinden çıkartılmış oldu.

Gündem yaratan bir diğer madde olan GES Projesi olan arazinin satışı ile konuşan Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş “Satacak olduğumuz araziyi Kasım ayında GES projesi yapmak için aldık. Ancak bazı sebeplerden dolayı projemize onay verilmedi. Bizde GES projemizi Kavaklı mahallemizde bulunan bir araziyi satın alarak yapmayı planlıyoruz. Hal böyle olunca Kızıltepe mahallesindeki araziyi satmak durumundayız. İmkanlar elverse de orayı da satmasak. Ancak paramız yok daha aldığımız arazinin parasını ödemedik. Kıt imkanlarla birşeyler yapmayı planlıyoruz. İnşallah aldığımız araziyi de zarar etmeden satacağız” ifadelerini kullandı.

Başkan Altıntaş’ın açıklamaları üzerine söz alan CHP’li ve İyi Partili meclis üyeleri “Kızıltepe’de GES yapacağım diyerek arazi satın aldınız ama onay çıkmadı diyorsunuz. Aynı durumla Kavaklı mahallesindeki arazi ile ilgili kaygılarımız var. Bu konuda fizibilitesinin yapılması gerekirse danışman firmalardan destek alınması konusunda” görüş belirttiler. Projenin onaylanması için bazı adımların aşılması gerektiğini belirten Başkan Altıntaş “Daha önceki Ges projemizde bazı acemiliklerimiz olmuş olabilir ancak Allah’ın izniyle Kavaklı mahallemizde bunu yapacağız” diyerek oylamaya sundu. Kızıltepe mahallesinde bulunan 45 bin metrekarelik arazinin satışı ve Kavaklı mahallesinde yapılması planlanan Ges projesi için oy çokluğu ile Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş’a yetki verildi. Bozdoğan Belediyesi 1. Olağanüstü meclis toplantısı 2019 Yılı Denetim ve Faaliyet raporlarının onaylanmasının ardından sona erdi. Meclis Toplantısını izlemek için lütfen linke tıklayın…
https://www.facebook.com/yenibozdoganhaber/videos/1519917468170351/
https://www.facebook.com/yenibozdoganhaber/videos/1146847042327515/

Örnek Resim
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.