Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

BOZDOĞAN’DA KURUL KARARINA ESNAFTAN TEPKİ

BOZDOĞAN’DA KURUL KARARINA ESNAFTAN TEPKİ
03 Nisan 2020 - 22:20

Bozdoğan İlçe Hıfzısıhha kurulunun aldığı karar ilçedeki şarküteri sahiplerini şaşırttı.

Bozdoğan İlçe Umumi Hıfzısıhha (sağlık koruma) Kurulu Koronavirüs salgınından korunmak ve salgının yayılımının önlenmesi için yeni kararlar almaya devam ediyor. Bozdoğan Kaymakamı Yasin Ardıç başkanlığındaki İlçe Umumi Hıfzısıhha Kurulu 2 yeni karar aldı. Kurul Bozdoğan merkez ve mahallelerde kurulan semt pazarlarına diğer il ve ilçelerden gelen pazarcıların alınmaması kararı aldı. Almış olduğu diğer bir karar ise peynir satıcılarının 1. karardan muaf tutulması oldu.

Bozdoğan İlçe Umumi Hıfzısıhha Kurulunun almış olduğu karara tepki gösteren şarküteri sahipleri “Semt pazarlarına salgının yayılımını önlemek amacıyla dışarıdan pazarcı alınmaması doğru bir karar. Ancak peynir satıcılarını bu kararın dışında tutmak ve onların pazarlara gelmesini sağlamak hem Bozdoğan için hemde esnaflarımız için iyi olmayacaktır” ifadelerini kullandılar.

Bozdoğan’da 7 büyük market olduğuna dikkat çeken esnaflar “Bozdoğan’daki peynirciler ilçenin peynir, yoğurt gibi ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitedir. Kaldı ki Bozdoğanın pazarcıları başka pazarlara alınmıyor. Üreticinin, köylünün ürettiği yoğurt ve peynirler ile ilçede bulunan 7 büyük marketi de düşünürsek Bozdoğan’ın ihtiyacını rahatlıkla karşılayabiliriz” diyerek alınan karara tepki gösterdiler.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.