Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

BOZDOĞAN’DA KORONA ŞÜPHESİ PANİĞE NEDEN OLDU

BOZDOĞAN’DA KORONA ŞÜPHESİ PANİĞE NEDEN OLDU
11 Mayıs 2020 - 18:17

Denizli’den Bozdoğan’a ziyarete gelen kişinin korona testinin pozitif çıkması sonrasında ilçede önlemler üst seviyeye çıkarıldı.

Bozdoğan Yazıkent mahallesinde giriş çıkışlarda kontrol noktası oluşturan Jandarma ekipleri ateş ölçümü ve maske kontrolü gerçekleştirdi.

Edinilen bilgiye göre, Yazıkent mahallesini ziyaret eden bir kişinin korona testinin pozitif çıkmasının ardından hastanın, temas kurduğu kişiler de tedbir amaçlı ev karantinasına alındı. Denizli’de korona tedavisine başlanmasının ardından etkileşim halinde olduğu akrabalarından 4 ev tedbir amaçlı karantinaya alınırken, mahallede yaşanan hareketlilik paniğe neden oldu.

Gelen haber üzerine ilçe yetkilileri derhal harekete geçti. İlçe kaymakamlığı, koordineli bir şekilde hasta yakınlarının tedbir amaçlı evlerinde karantinaya alınması için işlemler başlatırken, emniyet güçleri de harekete geçti. Hasta olan vatandaşın yakın akraba ve etkileşimde bulunduğu tespit edilen kişiler, evlerinde karantinaya alındı.

Koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşın Denizli’de tedavisinin sürdüğü, tedbir amaçlı 4 evde karantina uygulamasının devam ettiği ve sağlık durumlarının iyi olduğu bilgisine ulaşıldı. Haber: Hüseyin ÇARPAR

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.