Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

Bozdoğan’da Kızılay’a anlamlı destek

Bozdoğan’da Kızılay’a anlamlı destek
16 Mayıs 2020 - 23:20

Ramazan ayı ve tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle Kızılay’ın azalan kan stoklarına Bozdoğan halkından destek geldi

Hüseyin ÇARPAR– Aydın Kızılay Kan bağışı Merkezi Müdürlüğü tarafından organize edilen bağış kampanyasına ev sahipliği yapan Bozdoğan Bahattin-Gülten Çırpanlı İmam Hatip Lisesi giriş salonunda kurulan 4 kan alma ünitesi başında sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde uzun kuyruklar oluştu. İftarın hemen ardından başlayan kan bağışı etkinliği sahura kadar devam etti.

Okul bahçesinde sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yerleştirilen sandalyelerde sıralarının gelmesini bekleyen bağışçılara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Bağışçılara teşekkür eden, Aydın Kızılay Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr.Rıdvan Şenol, pandemi ve ramazan ayı nedenleri ile Kızılay’ın kan stoklarının oldukça azaldığını, her zamankinden daha fazla şekilde bağışçılara ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Bozdoğan Bahattin-Gülten Çırpanlı İmam Hatip Lisesi, Aydın Ensar Vakfı, Mehmet Sofuoğlu İmam Hatip Ortaokulu ve Nazilli İlim Yayma Cemiyetinin de katılımları ile toplam 110 ünite kan toplandı.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.