Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

Bozdoğan’da kırmızı alarm! Giriş ve çıkışlar kapatıldı.

Bozdoğan’da kırmızı alarm! Giriş ve çıkışlar kapatıldı.
24 Ağustos 2020 - 14:40

Bozdoğan’da koronavirüs nedeniyle karantinaya alınan, giriş ve çıkışların yasaklandığı Altıntaş ve Tütüncüler Mahallesi’nde emniyet tedbirleri arttırıldı.

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde Altıntaş ve Tütüncüler Mahallesi’ne koronavirüs nedeniyle giriş ve çıkışlar kapatıldı. Altıntaş’ta 5 Tütüncüler’de ise 6 pozitif vakanın olduğu belirlenirken bu kişilerle temas ettiği öğrenilen Altıntaş Mahallesi’nde 72, Tütüncüler Mahallesi’nde ise 152 kişi karantinaya alındı. Kovid-19 vakalarıyla temaslıların 65’inde koronavirüs semptomlarının olumlu olduğu belirtildi.

GİRİŞ ÇIKIŞLAR YASAKLANDI

İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, iki mahalleye giriş ve çıkışları kapattı. Mahalle girişinde kontrol noktası kurularak sürücüler bilgilendirildi. Aydın ve Muğla illerini birbirine bağlayan trafik yoğunluğunun fazla olduğu ve genellikle TIR’ların kullandığı yolda geçişler kontrollü olarak sağlandı. Transit geçişlere izin verilirken giriş ve çıkışlara engel olundu.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri ise vakalar üzerinde filyasyon çalışması yaptı. Mahalle içinde lokanta, kıraathane ve market gibi yerler faaliyetlerine devam ediyor. İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin kontrolleriyle temel ihtiyaç malzemeleri karşılanıyor. Öte yandan, Bozdoğan Kaymakamlı Vefa Destek görevlileri ise maddi durumu olmayan vatandaşlara, dezenfektan, maske ve eldiven dağıttı.

“VATANDAŞLARA YARDIMCI OLUYORUZ”

Bölgede çalışmalarını yürüten Altıntaş Mahalle Muhtarı Yüksel Cankaya, “Vakalardan pozitif çıkan kişiler şu anda karantinada. Sayılar hala araştırılıyor. Kaç kişi kiminle temas etti bu sayılar belirleniyor. Mahallemize 15 gün giriş ve çıkışlar yasak. Jandarma ekipleri kontrollerini sürdürüyor. Biz de elimizden geldiği kadar vatandaşa yardımcı oluyoruz” dedi.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.