Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

BOZDOĞAN’DA İŞÇİLER ÇADIR NÖBETİNE BAŞLIYOR

BOZDOĞAN’DA İŞÇİLER ÇADIR NÖBETİNE BAŞLIYOR
27 Ocak 2020 - 23:55

Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş maaşların yüksek olması ve ekonomik sorunları gerekçe göstererek 71 çalışanının iş akdini feshetti. Alınan karara tepki gösteren Belediye İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, “Belediye zordaysa bunu işçiler yapmadı. Belediye battıysa bunun sorumlusu şuan Ufuk Altıntaş’ın yanındakilerdir.” dedi.

Hüseyin ÇARPAR- Alınan kararın yasal olmadığını ve hukuki olarak tüm haklarını arayacaklarını belirten Belediye-İş Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Belediye önünde yapılan basın açıklamasına Belediye-İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki, CHP Bozdoğan İlçe Başkanı Hasan Karayer, CHP Aydın eski il Başkanı Hikmet Saatçi, çalışanlar ve aileleri katıldı.

İYİ NİYET GÖREMEDİK

93 kadrolu işçiden 71 işçinin iş akdi feshedilen Bozdoğan Belediyesi önünde konuşan Başkan Yaman “Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş ile defalarca görüştük. Ancak ne yazık ki Sayın Başkan’dan iyi niyet göremedik. Verilen sözleri yerine getirmediği gibi, işçileri çıkarırım haklarını da paramız olursa öderim diyor. Şeytanı sevindirmem diyenler ne yazık ki bugün tam tersi söylemlerle karşımıza çıkıyorlar.”dedi.

ÇADIR KURUP HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ

Belediyenin önünde çadır kurarak halka işçi zulmünü anlatacağız diyen Yaman “Bugün itibari ile 71 işçi arkadaşımızın iş akitleri fesh etmiş bulunmakta, ancak bizler yasal olarak hukuk mücadelemizi meşru zeminde sürdüreceğiz ve hakkımızı alacağız. Gerekirse hem belediyenin önünde hem de Sayın Başkanın evinin önünde çadır kuracağız.Asla pes etmeyeceğiz” dedi.

9 AYDIR MAAŞ YOK

Tümer Apaydın’ın 15 yıl maaş ödediğini hatırlatan Yaman “Sayın Başkan diyor ki 104 milyon borç var işçinin maliyeti 5 milyon. İşçinin parası ile mi ödenecek 104 milyon borç. Bozdoğan Belediyesini batırdı dediğin Tümer Apaydın 15 yıl bu işçiye maaş ödedi. Ama gel gelelim Nisan ayından itibaren bu işçiler maaş yüzü görmedi Sayın Başkan. Belediyeyi batıranlar işçiler değil Sayın Altıntaş, Bozdoğan Belediyesini batıranlar şuan senin yanındaki beraber yola çıktıkların. Bozdoğan Belediyesinin son 5 yılını değil 15 yılını sorgulayalım. Sorgulayalım kimler Belediyenin parası ile İtalaya’ya gitmiş, kimler Antalya’da eğlence yapmış. Biz bunları da biliyoruz Sayın Başkan, yanındakiler de iyi biliyor.”dedi.

Başkan Yaman son olarak Sayın Altıntaş’ın seçimden önce verdiği sözleri tutmasını ifade ederken “Bu kış gününde çoluk çocuk sahibi insanları evine ekmek götürmek için canla başla çalışan işçilerin ekmeğiyle oynamayın ve bu yanlış karardan geri dönün.” dedi.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.