Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

Bozdoğan’da imar barışı bilgilendirme toplantısı yapıldı

Bozdoğan’da imar barışı bilgilendirme toplantısı yapıldı
24 Ocak 2019 - 1:09

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde, Bozdoğan Belediyesi tarafından İmar Barışı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Bozdoğan Mardan Mahallesinde gerçekleştirilen İmar Barışı bilgilendirme toplantısına Bozdoğan Belediye Başkanı S. Tümer Apaydın, meclis üyeleri, mahalle muhtarı Bekir Çamdipli, daire müdürleri  ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın, kanundan faydalanmak isteyen kişilerin E-Devlet sistemi üzerinden, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinden veya ilçelerde Tapu Müdürlüklerine giderek müracaat edebileceklerini, başvuruların E-Devlet üzerinden takip edilebileceğini belirtti.

Mahallelerde yapılan toplantılarda vatandaşları bilgilendiren Başkan Apaydın 30 Haziran 2019 tarihine kadar İmar barışı başvurularının yapılabileceğini belirterek “30 Haziran 2019 tarihine kadar da bedeli yatırılarak yapı kayıt belgesi alınacaktır. İmar Barışı, ruhsatı olmayan, ruhsatına uygun yapılmayan, yapı kullanma izni olmayan, kat mülkiyetine geçememiş yapıları ilgilendiriyor. Bu işlemleri yapamayan vatandaşlar mağduriyet yaşıyor, evlerine elektrik, su, bağlatamıyor. İmar barışı ile birlikte vatandaşlara işlemlerini yaptırarak evlerinde hak sahibi olma imkanı veriliyor” dedi.

Toplantıda İmar Barışı başvurularında vatandaşların e-devlet sistemi üzerinden kendi beyanları doğrultusunda başvuru yapacağını belirten Başkan Apaydın, yaptığı bilgilendirme konuşmasından sonra vatandaşların sorularını cevapladı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.