Günaydın Aydın | Aydın Haberleri

Örnek Resim

Bozdoğan’da CHP İlçe Başkanlığına Karayer seçildi

Bozdoğan’da CHP İlçe Başkanlığına Karayer seçildi
20 Aralık 2019 - 17:43

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bozdoğan İlçe Başkanlığı olağan kongresi yapıldı.

Bozdoğan Belediye Düğün Salonunda gerçekleşen kongre, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Kongreye CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile delegeler ve partililer katıldı. Konuşmaların ardından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mesajı okundu. Kongrede Divan başkanı eski il başkanı Hikmet Saatçi  oldu. Divanın oluşmasının ardından seçime geçildi.

CHP Bozdoğan ilçe başkanlığı için iki isimin yarıştığı seçimde kazanan Hasan Karayer oldu. 124 Delegenin oy kullandığı seçimde 77 oy alan Hasan Karayer tekrar ilçe başkanı seçildi. Güven tazeleyen Hasan Karayer Kongrenin ardından yaptığı konuşmada, “Partililerimizin teveccühü ile yeniden başkan seçildim. Yeni yönetim kurulu üyelerimizle çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Ben buradan daha önce çalışmış olduğum yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma ve tüm partililerime özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. CHP Bozdoğan olarak sizlerle beraber emaneti geri almak için var gücümüzle çalışacağız. Partimizi yerelde ve genelde tekrar iktidar yapmak için gecemizi gündüzümüze katacağız” dedi.

Hasan Karayer’in yeni yönetim kurulunda Merve Çiftçioğlu, Mutlu Dikici, Ahmet Kocaarslan, Kadir Kocabaş, Tevfik Kürol, Savaş Mammacı, Cemil Münez, Özkan Ökmen, Halil İbrahim Öztaban, Özgür Saatçi, Melih Semercioğlu, Yüksel Uza yer aldı.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.