Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

BOZDOĞAN’DA BULAŞIK MAKİNESİ ÇÖZÜMÜ

BOZDOĞAN’DA BULAŞIK MAKİNESİ ÇÖZÜMÜ
15 Ocak 2019 - 23:26

Aydın Bozdoğan’da Karıncalı çay ocağı sahibi İlyas Karcı, ekonomik anlamda kabarık su faturalarından kurtulmak ve işleri pratikleştirmek için bardak, tabak ve fincanlarını bulaşık makinesinde yıkamaya başladı.

Çay ocağı sahibi Karcı; ‘‘daha temiz ve hijyenik hizmet verebilmek amacıyla kirli bardak, tabak ve fincanları bulaşık makinesinde yıkamaya başladık. Ekonomi anlamında hem cebimizi rahatlattık hem de müşterilerimize daha temiz hizmet veriyoruz’’ dedi.

HEM EKONOMİK HEM HİJYENİK

Özellikle soğuk kış aylarında ellerinin su ile fazla teması nedeniyle çatladığını söyleyen Karcı, ”El ile yıkanan bardak ve tabaklarda ilk bakışta gözle fark edilemeyen kir kalıntıları olabiliyor. Bulaşık makinesinde 70 derece sıcaklıkta yıkanan bardak ve tabaklarda ise kirler tamamen ortadan kalkıyor. Müşterilerimize daha temiz hizmet vermek için aldığımız bulaşık makinesi, bize ekonomik anlamda katkı da sağlıyor. Böylece müşterilerimiz daha temiz bardaklarda çay içerken su faturaları yarı yarıya düştüğü için de su giderimiz azalıyor. Bardak yıkayan ellerimiz de eskiden olduğu gibi suyla fazla temas etmemiş oluyor” dedi. HAber: Pınar KARABAĞDAŞ

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.