Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

Bozdoğan’a okul müjdesi

Bozdoğan’a okul müjdesi
15 Ağustos 2020 - 18:10

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim Efeler, Bozdoğan ve Söke’de toplamda 7 okulun ihale sürecinin başladığını söyledi.

Bozdoğan’da Madran İlkokulu için Milli Eğitim Bakanlığı çalışmalara başladı. Bakanlıktan gelen ihale onayıyla birlikte Aydın Valiliği Yatırım ve İzleme Koordinasyon Başkanlığı tarafından ihale süreci başlatıldı. 2020 yılı içerisinde belirtilen okulların inşaatına başlanılacağı belirtildi.

Bozdoğan METEM İhale sürecinde

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Ak Parti İlçe Başkanı kemal Bozoğlu “Covid-19 nedeniyle ara vermek zorunda kaldığımız ve İlçemizde beklediğimiz Eğitim yatırımları da başlıyor İnşallah. Önümüzdeki süreçte TOKİ tarafından yapılması planlanan METEM de ihale sürecine geldi. BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN” ifadelerini kullandı.

EĞİTİMDE AYDIN’A 700 MİLYON TL
18 yıldır eğitimde Aydın’a ayrılan kaynağın 700 milyon Türk Lirası olduğunu hatırlatan Erim, “Biz tabi ki bununla kalmayarak yatırım hedeflerimize devam ediyoruz. Aydın ilimize 93 derslik daha kazandırmış olacağız. İnşallah 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılına okullarımızı hazırlayacağız. Bizler AK Parti olarak nitelikli ve kaliteli bir eğitimi her zaman değişmez bir hedef olarak gördük. Eğitime yapılan yatırım, Türkiye’nin aydınlık geleceğine yapılan yatırımdır. Yapılacak olan okullarımız güzel Aydın’ımıza hayırlı olsun” dedi.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.