Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

BOZDOĞAN YANGIN YERİ

BOZDOĞAN YANGIN YERİ
29 Kasım 2019 - 20:12

Huzurun Başkenti Bozdoğan da 31 Mart yerel seçimlerinin ardından gerilim ve umutsuzluk hakim olmaya devam ediyor

Hüseyin ÇARPAR/GünaydınAYDIN 31 Mart yerel seçimlerinin ardından yaşanan ve gelişen olaylara bakıldığında Bozdoğan’daki bu yangın büyümeye devam edecek gibi görünüyor. 15 yılın ardından Bozdoğan’da seçimi kazanan Ak Parti teşkilatı, iktidarın gücünü Bozdoğan’da hizmet ve yatırım olarak göstermek yerine adeta yangını karşıdan seyretmekle yetiniyor. Yoksa yerel seçimlerde sürekli kaybetmenin faturasını mı kesiyor?

%52 oy oranı ile seçimi kazanan Ak Partili Ufuk Altıntaş’a belediye personelinin destek verdiği aşikar. Hatta birçok çalışan personelin “bundan sonra maaşlarımız gününde yatacak” diyerek oy verdiklerini deklare ettiler. Ancak gel gelelim Ufuk Başkanın seçimden sonra aldığı kararlar ile işçilerin sevinçleri kursağında kaldı. (Sadece işçiler mi sevinmişti tabiî ki hayır. Tümer Apaydın ile 15 senedir seçime girip kaybedenler de sevindi. Ama onların tuzu kuru olduğu için zor zamanlarda pek ortalarda görünmez olurlar.) Olan yine İktidar partisinden Belediye Başkanı seçilen Ufuk Altıntaş’a bel bağlayan işçilere oldu. “İkramiyemiz yatmadı, mesaim yatmadı, maaşım eksik yattı” diyerek tercih yapan işçilerin seçimde etkisi sanıldığından büyük oldu. Çalışan işçi emekçi kardeşler ellerindeki bu büyük gücü kaybetmiş yada unutmuş olacaklar ki yaşananlar karşısında teslimiyet durumu hakim olmuş !!

SARI ÖKÜZÜ VERMEYECEKTİNİZ

Hepimizin bildiği bir hikaye vardır “Sarı Öküz” hikayesi. Bu hikayeyi bilmeyenlerde Google amcalarına bir zahmet sorup araştırıp öğrensinler. Seçimlerin hemen ardından alınan kararla hiçbir güvencesi sendikası olmayan taşeron işçilerden oluşan 87 kişi işten çıkartıldı. Hangi mesai arkadaşı hangi sendika yada hangi komşusu akrabası destek oldu da işten çıkarılmaları durdurabildi. Tasarruf konusu Sayın Başkanın uhdesindedir işçi de çıkartabilir sonuçta halk tarafından yetki kendisine verildi. Nasıl yönetileceğini en iyi Başkan Bey bilir. Yetti mi hayır işçi fazlalığımız var diyerek çıkarılan 87 kişinin ardından İŞKUR üzerinden personel alımı yapıldı. Sayın Başkan işçi çıkarmayı iyi bir tasarruf yöntemi olarak benimsemiş olacak ki almış olduğu kararla 93 kadrolu işçinin işten çıkış evraklarını kendisi bizzat imzalayarak tebliği etti. Tasarruf kapsamında bu arkadaşlarda çıktı diyelim, görevine devam eden personel ne kadar rahat ne kadar huzurlu bir şekilde görevini yapacak. Ben ne zaman çıkacağım işten düşüncesi ile her gün işe gelirken belirsizlik umutsuzluk karamsarlık hali ile ne kadar verimli bir hizmet sunabilecek. Tüm bunlar olup biterken Sarı Öküz hikayesini hatırlatıp haklı mücadelenizi en başta verecektiniz, iş, aş, ekmekle oynamanın bu kadar kolay olmaması gerektiğini daha önceki arkadaşlarınız işten çıkarılırken de vermeliydiniz.

Geçtiğimiz gün sendikanın yapmış olduğu basın açıklamasında bile işçilerin bir araya gelemediği aşikar. Belediye önünde “ekmeğimizle oynamayın” diyerek toplanan 20 kadar işçi vardı. Bakıldığında kendi hakkını savunamayan kendi ekmeğine bile sahip çıkmayan işçi arkadaşlar sanki bu sonuçları şimdiden kabullenmiş gibi görünüyor. Siz başta Sarı öküzü vermekle kaybettiniz arkadaşlar…

Kısacası giden de kalan da rahat değil ve olmayacak…

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.