Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

BOZDOĞAN DEVE GÜREŞİ ŞENLİĞİNE HAZIR

BOZDOĞAN DEVE GÜREŞİ ŞENLİĞİNE HAZIR
23 Şubat 2019 - 18:18

Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın tüm Bozdoğanlıları, güreş severleri ve bölge halkını deve güreşlerine davet etti.

Bozdoğan Belediyesi tarafından bu yıl 15.’si düzenlenecek olan deve güreşleri şenliği, Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgesi’nin çeşitli illerinden gelecek en ünlü güreşçi develerin katılımı ile yarın yapılacak. 

Merhum Kamil Tuncer anısına düzenlenen ve bu yıl 15.’si gerçekleştirilecek olan Bozdoğan Deve Güreşleri Festivali, yarın Eymir Mahallesinde yer alan Ömer Savaş deve güreşi arenasında yapılacak. Saat 10.00’da başlayacak olan güreşlere 100’ün üzerinde güreşçi deve katılırken, develer kıyasıya mücadele verecek. Bölgenin büyük deve güreşlerinden birini düzenleyecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Bozdoğan Belediye Başkanı S. Tümer Apaydın sahada yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Tüm Bozdoğanlıları deve güreşi festivaline davet eden Başkan Apaydın “Deve güreşleri Yörük kültürümüzün ayrılmaz bir parçasıdır. Bizde Bozdoğan’da bu kültürü 15 yıldır yaşatmaya çalışıyoruz. Bu etkinliklerle hem geçmişimizi unutmuyoruz hem de geçmiş ile gelecek arasında bir bağ kuruyoruz. Ben bu geleneklerin yaşaması taraftarıyım. Biz de buralarda olduğumuz müddetçe Yörük kültürünü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak adına elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi. Başkan Apaydın, tüm bölge halkını deve güreşlerine davet etti.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.