Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

BOZDOĞAN BELEDİYESİNDEN JET HIZINDA UYGULAMA

BOZDOĞAN BELEDİYESİNDEN JET HIZINDA UYGULAMA
26 Kasım 2019 - 20:16

25 Kasım Pazartesi günü olağanüstü toplanan Bozdoğan Belediye Meclisi, meclis oturumunda karara bağlanan işçi çıkarma maddesi jet hızıyla yürürlüğe sokuldu.

8 maddenin görüşülüp karara bağlandığı meclis toplantısında en dikkat çeken maddelerden biri olan Bozdoğan Belediyesinde çalışmakta olan kadrolu işçilerin iş akitlerinin fesh edilmesi idi. Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş’ın “paramız yok maaşları ödeyemiyorum” diyerek işçi çıkartılması konusunda meclise Belediye borçları ile ilgili bilgi verdi. Başkan Altıntaş’ın borçları bahane ederek işçilerin çıkarılmasının yanlış olduğunu savunan CHP ve İyi Partili meclis üyeleri ise “Başkan gerekirse biz maaş almayalım sizlerde almayın,işçilerimizin maaşlarını makul seviyeye de çekebiliriz, ama ekmekle oynamak bu kış gününde çalışan emekçilerimizi sokağa atmak bizlerin vicdanına sığmaz” diyerek ret oyu verdiler. Yapılan oylamada CHP ve İyi Parti meclis üyeleri ret oyu kullanırken Ak Parti ve MHP meclis üyelerinin evet oyu ile meclisten geçti.

Pazartesi günü alınan kararın ardından bugün 93 personel için işten çıkış tebligatlarının verildiğini belirten Belediye-İş Sendikası Bozdoğan Temsilcisi Serdar Ateş, “Yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. Eylem hakkımızı, iş yavaşlatma ve protestoyu yapacağız. Tabi onlardan gelecek hamleyi de bekliyoruz. Bu süreci iyi bir şekilde kimsenin zarar görmeden geçirmesini sağlayacağız. Kadrolu 93 personel var. Meclisten alınan karar 93 personel için” dedi.
TEPKİ DAHA DA BÜYÜYECEK
Önümüzdeki günlerde tepkinin daha da büyüyeceğini söyleyen Serdar Ateş, “ Sendika olarak bir eylem kararı almıştık. Bunu hava muhalefetinden dolayı iptal ediyoruz. Genel merkezimizle de bağlantı halindeyiz. Genel merkezimin de desteği ile çevre il ve ilçelerden bizi destekleyen arkadaşlarımızla büyük bir eylem yapmayı planlıyoruz. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.