Günaydın Aydın | Aydın Haberleri

BOZDOĞAN BELEDİYESİNDE İŞÇİ KIYIMI

BOZDOĞAN BELEDİYESİNDE İŞÇİ KIYIMI
12 Nisan 2019 - 11:05

31 mart seçimlerinde Bozdoğan Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Ufuk Altıntaş görevi devralır devralmaz işçi kıyımına başladı.

Seçim dönemi boyunca kimsenin ekmeği ile oynamayacağını belirten Ufuk Altıntaş’ın belediyenin borçlarını bahane ederek 172 işçinin iş akdini fesh edeceği söylentisi ortalığı karıştırdı. Geçtiğimiz Perşembe günü mazbatasını alarak göreve başlayan Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş ilk icraatını yaptı. 7 günlük Başkan Ufuk Altıntaş göreve başlar başlamaz işçileri işten çıkarması ilçede tepki ile karşılanıyor. Seçimlerden önce Belediye işçilerinin maaşını alamadığını göreve geldiklerinde herkes hakettiği maaşı zamanında alacak bir gün bile gecikmeyecek diyerek oy isteyen Ak Partili Ufuk Altıntaş’ın söyledikleriyle yaptıklarının tutmadığını belirttiler.

İsmini vermekten kaçınan işçiler sabah saatlerinde yapılan toplantıda Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş’ın kendilerine belediye olarak borcumuz çok sizlerin maaşını ödeyemeyeceğim bu yüzden iş akdinizi sona erdiriyorum hakkınızı helal edin dediği belirtildi.

Seçimi kazanır kazanmaz işçileri çıkarmanın vebalinin büyük olacağını belirten Bozdoğanlı vatandaşlar “Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Çöpümüzü toplayan, Yollarımızı yapan, taşları döşeyen Bozdoğanın çocukları, Bozdoğanın evlatları. Bu kadar insanı ekmeğinden etmenin vebali büyük olur. Ufuk Altıntaş’ın bu yanlıştan dönmesini umut ediyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.