Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

BOZDOĞAN BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

BOZDOĞAN BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI
28 Mayıs 2019 - 0:28

Bozdoğan Belediye Meclisi 2. olağanüstü toplantısını gerçekleştirmek üzere toplandı.

27 Mayıs günü Bozdoğan Belediyesi Meclis Toplantı salonunda yapılan toplantıda 7 madde görüşüldü. Toplantı gündeminde yer alan maddelerden 5’i oy birliği ile kabul edilirken, Çiftçi malları koruma meclisine üye seçilmesi bir sonraki toplantıda görüşülmek üzere ertelendi.

Meclis gündemindeki “Bozdoğan ilçe sınırları içinde bulunan mezarlık, defin hizmetleri ve ilaçlama hizmetlerinin büyükşehir belediyesince yürütülmesi” maddesi hakkında görüş bildiren Millet İttifakı meclis üyeleri 16,04,2014 tarihinde alınmış meclis kararı ile bu görevlerin ilçe belediyesine ait olduğunu dolayısı ile mezarlıkların bakım temizlik ve defin işlemlerinin şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Bozdoğan Belediyesi tarafından yürütülmesi gerektiğini belirttiler.

Meclis gündemindeki bir diğer konu Bozdoğan Belediyesinin kredi çekmek için meclisten yetki istemesi oldu. Millet İttifakı üyelerinin “Belediyenin borcunun çok olduğunu belirterek seçim kampanyası yürüttünüz şimdi tekrar borç almak için meclisten yetki istiyorsunuz” diyerek ret oyu verdiği madde Cumhur İttifakı üyelerinin kabul oyu ile mecliste kabul edildi.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.