USD32,50
EURO34,91
CNY4,48
GBP41,52
EURO/USD1,07
BIST10.391,89
Petrol82,43
GR. ALTIN2.410,17
BTC2.168.578,86

Bozdoğan Amasya Mahallesi Gençlerinden Atasına Saygı ve Vefa…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aydın iline bağlı Bozdoğan ilçesinde bulunan Amasya Mahallesi gençleri ölümünün 85. yıl dönümünde 10 Kasım’da Atatürk’ü anmak için cuma namazı sonrası lokma ayrı yapıp dua ettiler Ayrıca Atatürk’ün nutkundan bir alıntıda paylaştılar.

Kurtuluş Savaşı’na başladığımızın 100’üncü yılındayız. Bugün Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını doldurduğu en büyük bayramdır. Kutlu olsun!

Bu anda büyük Türk milletinin bir ferdi olarak bu kutlu güne kavuşmanın en derin sevinci ve heyecanı içindeyim.

Yurttaşlarım!

Az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü, temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan Türkiye Cumhuriyeti’dir.

Bundaki muvaffakiyeti Türk milletinin ve onun değerli ordusunun bir ve beraber olarak azimkârâne yürümesine borçluyuz.

Fakat yaptıklarımızı asla kâfi göremeyiz. Çünkü daha çok ve daha büyük işler yapmak mecburiyetinde ve azmindeyiz. Yurdumuzu dünyanın en mâmur ve en medenî memleketleri seviyesine çıkaracağız. Milletimizi en geniş refah vasıta ve kaynaklarına sahip kılacağız. Milli kültürümüzü muasir medeniyet seviyesinin üstüne çıkaracağız.

Bunun için, bizce zaman ölçüsü geçmiş asırların gevşetici zihniyetine göre değil, asrımızın sürat ve hareket mefhumuna göre düşünülmelidir.

Geçen zamana nispetle, daha çok çalışacağız. Daha az zamanda, daha büyük işler başaracağız. Bunda da muvaffak olacağımıza şüphem yoktur. Çünkü, Türk milletinin karakteri yüksektir. Türk milleti çalışkandır. Türk milleti zekidir. Çünkü Türk milleti milli birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir.

Türk milletine çok yaraşan bu ülkü, onu, bütün beşeriyete hakikî huzurun temini yolunda. kendine düşen medenî vazifeyi yapmakta, muvaffak kılacaktır.

Büyük Türk Milleti, 100 yıldan beri giriştiğimiz işlerde muvaffakiyet vadeden çok sözlerimi işittin. Bahtiyarım ki, bu sözlerimin hiçbirinde, milletimin hakkımdaki itimadını sarsacak bir isabetsizliğe uğramadım. Bugün, aynı inan ve katiyetle söylüyorum ki, millî ülküye, tam bir bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni âlem, az zamanda bir kere daha tanıyacaktır.

Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş büyük medenî vasfı ve buyuk medeni kabiliyeti. bundan sonraki inkişafı ile âtinin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır. (10. YIL NUTKU)

Mensubu olmaktan şeref duyduğum büyük Türk Milleti;

Dünden bugüne tarihi şan ve şerefle dolu büyük milletimizin bayramlarımızı büyük bir coşku, heyecan ve gururla kutlayacağına olan inancım tamdır. Duygularımızı yazmaya ne satırlar ne de cümleler yeter, bu sebeple verilecek en güzel mesajı, en güzel yol haritasını Aziz Atatürk yıllar önce 10. Yıl Nutku’nda bizlere belirtmiştir. Bize düşen ise bu rehberi doğru anlayıp, doğru okuyup hayata geçirmektir. Gelişen teknoloji, modernizasyon ve yeni dünya hareketliliğine, Atatürk’ün yolunda, gösterdiği hedefler doğrultusunda gelişerek ve her gün daha da güçlenerek devam edeceğiz. Biliyoruz ki muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.Atamız. AMASYA Mahallesi gençleri lokma hayrını yaptıktan sonra şunları ifade ettiler. Biz gençler olarak ne yapsak azdır. Her zaman atamızın izindeyiz

Ne mutlu Türk’üm diyene!

Aziz Atatürk, mesajın mesajımızdır. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Bozdoğan Amasya Mahallesi Gençlerinden Atasına Saygı ve Vefa…

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Günaydın Aydın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!