Genel Güncel Yaşam

Beyaz Bandanalı Çocuklar İlk Gala SÖKE’de Yapıldı

Lösemili çocuklara ithafen Yapımcı ve Yönetmen Selami Taner den yeni bir film BEYAZ BANDANALI ÇOCUKLAR Başarılı festival filminin Söke Galası büyük bir katılım ve protokol ile Söke Vali Recep Yazıcıoğlu..

Beyaz Bandanalı Çocuklar İlk Gala SÖKE’de Yapıldı

Lösemili çocuklara ithafen
Yapımcı ve Yönetmen Selami Taner den yeni bir film BEYAZ BANDANALI ÇOCUKLAR
Başarılı festival filminin Söke Galası büyük bir katılım ve protokol ile Söke Vali Recep Yazıcıoğlu Salonunda yapıldi, Gala ya Söke İlçe kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa İberya Arıkan, Ak Parti İlçe Başkanı Sibel Menderes, Emniyet Müdürü Fatih Demiralp, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Salih Devrim, Söke Sgk Müdürü Abdullah Kabal, Kent Konseyi Başkanı Saliha Ondört, Yavuzlar A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Melih Yavuz, Söke Kadın Konseyi Başkanı Serengül Bulu, Söke Şaiirler Yazarlar Derneği Başkanı Tülay Sarayköylü, Kızılay Söke Başkanı Ertürk Küçükoğlu, Söke Özel Sınav Koleji Kurucusu Sevgi Oytun Ekim, Selcen Oytun Tolun, basın mensupları ve davetliler katıldı.
Galada Yapımcı Yönetmen Selami Taner’ in sanat hayatındaki 20.yıl ı kutlamasında plaket takdimi daha sonra filmde rol alan oyuncular ve teknik ekip ile katkıda bulunan kişi ve kuruluşlara teşekkür belgeleri takdim edildi.
Selami Taner senaryosu Abdullah Düğer tarafından yazılan Beyaz Bandanalı Çocuklar 2021-2022 Ulusal ve Uluslararası Film Festivallerinde başarılarına her geçen gün bir yenisini eklediğini daha büyük bir başarının ve Sevindirici haberin SWEDEN BODEN İNTERNATİONAL Film Festival den geldiğini yarışmada yarı finalist olarak seçildiğini sözlerine ekledi.
Dünyanın bir çok şehrinde yapılan film festivallerine katılan BEYAZ BANDANALI ÇOCUKLAR a 5 ülkeden film gösterim seçkiye kalarak takdir topladı, bir çok ülke festivalinin dikkatini çekmeyi başardılar.
Yönetmen Selami Taner film festival organizatörlerinin kendilerine ulaşarak ülkelerinde ki festivallere katılmaları için teklif ettiklerini bundan mutluluk duyduklarını ve bu katılımlar için görüşmelerin devam ettiğini Beyaz Bandanalı Çocukların Ülkemizi Aydın’ı Söke yi tanıtmaya ve temsil etmeye edeceğini sözlerine ekledi.
Film de lösemili bir çocuğun iç dünyası, yaşadıkları ve ailesinin desteği hastalıkla yapılan örnek mücadele konu alınıyor.
Filmin müziği ‘ KOŞTUM ’ şarkısı özel olarak İngiltere Londra da yaşayan ses sanatçısı Ecem Uzgör, yapımcılığını Simon Q’keeffe tarafından yapıldı.
Yönetmenliğini Selami Taner ve Barış Demirkaya’nın üstlendiği film Aydin Valiliği, Söke Kaymakamlığı, Söke Belediyesi, Kuşadası Belediyesi başta olmak üzere, bir çok STK, İş İnsanları, kurum ve kuruluşlar destek verdi.
Selami Taner BEYAZ BANDANALI ÇOCUKLAR filminin KUŞADASI Gala’ sının 29 Kasım Pazartesi günü saat 16:00 da İbramaki Sanat Galerisinde yapılacağının haberini paylaştı, sırasıyla AYDIN ve İZMİR için gala tarihi belli olduğunda Meandros Film, Meandros Oyunculuk Ajansı, Söke Şehir Tiyatrosu sosyal medya sayfalarından paylaşacaklarını söyledi.

OYUNCULAR
Hasan Kıvanç Akbay, Sevgi Son Sualp, Ercan Akbay, Gökçe Naz Yalmaç, Selami Taner, Uğur Gürses, Mustafa Evecan, Ramazan Çal, Gönül Sıla Besli, Alperen Çiçek, Hamdi Akgül, Nazım Yılmaz, Emine Yılmaz Atasever, Eylül Su Gökhan, Keramettin Temiz, Erkan Ceylan, Kübra Altunlu

SET EKİBİ
Yapımcı Selami Taner, Senaryo Abdullah Düğer, Yönetmenler Selami Taner, Barış Demirkaya, Görüntü Yönetmeni Barış Demirkaya, Sanat Yönetmeni Selami Taner, Yönetmen Yardımcısı Mert Öz, Müzik Ecem Uzgör, Işık Saygın Şakar, Ses Haluk Budak, Kostüm Piruzan İhhat, Reji Devamlılık Gönül Sıla Besli, Drone Operatörü Murat Yıldırım, Kurgu Baran Vardar,
Uygulayıcı Yapımcı Meandros Film, Meandros Casting, Söke Şehir Tiyatrosu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL