Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

Benzin ve motorine büyük zam yolda

Benzin ve motorine büyük zam yolda
24 Şubat 2019 - 15:31

Uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarının artmasının ardından pazartesi gecesi benzin ve motorine zam yapılması bekleniyor

Ham petrol ve uluslar arası piyasalarda ürün fiyatlarındaki artış, benzin ve motorin  zammını tetikledi. Pazartesiyi salıya bağlayan gece motorinde 24, benzinde 16 kuruş artış gündemde. Türkiye’de, akaryakıt fiyatı hesaplanırken, üç temel veriye bakılıyor.

Brent petrol ve uluslar arası piyasalarda ürün fiyatı (motorin ve benzinin) ve dolar kuru. Bunlardaki artış, pompaya zam olarak yansıyor. Tersi durumda fiyatlar düşüyor. Habertürk’ten Olcay Aydilek’in haberine göre; son dönemde Brent petrol ve uluslar arası piyasalarda benzin fiyatı yükseliyor. Dolar kurunda da yukarı doğru hareket gözleniyor. Uluslar arası piyasalarda motorin fiyatı, ton başına 575 dolardan 630 dolara çıktı. Benzinin de ton fiyatı, 566 dolardan 593 dolara yükseldi. Brent petrol fiyatı da 67 doları aştı.

Bu gelişmeler, motorin ve benzinde zam baskısı oluşturdu. Hesaplamalara göre motorinde 24, benzinde 16 kuruşluk zam gündemde…Benzin fiyatı, en son hafta başında 27 kuruş artmıştı. Zammın, pazartesiyi salıya bağlayan gece yarısı pompa fiyatlarına yansıması bekleniyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.