SON DAKİKA

Günaydın Aydın Haber

Bazı Belediyeler 4200 TL Maaşla Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Bazı Belediyeler 4200 TL Maaşla Zabıta Memuru Alımı Yapacak
Okundu
24 Nisan 2021 - 19:24


Belediyeler, personel alımı yapacağını açıkladı. Birçok belediye kapsamında yayımlanan personel alım ilanı çerçevesinde işe alınacak kişilere 4200 TL maaş verilecek. Bu yazımızda Bazı Belediyeler 4200 TL Maaşla Zabıta Memuru Alımı hakkında bilgi vereceğiz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü kapsamında kısa bir süre önce bir genelge yayımlandı. Genelge kapsamında belediyelere en az lise mezunu olmak üzere zabıta memuru alınacağı açıklandı.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü tarafından Mahalli İdarelere ilk defa atanacaklara dair sınav ve atama yönetmeliği detayları açıklandı. Açıklamaya göre 81 il genelinde belediyelerde görevlendirilecek 4200 TL maaşla zabıta memuru alınacak.

Bazı Belediyeler 4200 TL Maaşla Zabıta Memuru Alımı kapsamında işe alınacak olan personel için iki farklı yöntem uygulanacak. Yayımlanan genelgede belediyelere açıklan ya da merkezi atama yoluyla personel alınacağı ifade edildi.

Belediyelerde görevlendirilecek olan zabıta memurları için KPSS puan sınırı aranmayacak. KPSS sınavından yüksek not almış olan kişiler, mülakatsız şekilde işe alınacak. KPSS puanı düşük olan kişilerde ise belediyenin belirlediği KPSS taban puanı göz önünde bulundurarak başvurular değerlendirmeye alınacak.

Bazı Belediyeler 4200 TL Maaşla Zabıta Memuru Alım şartları şu şekilde sıralanıyor;

T. C. vatandaşı olmak.
Kamu haklarını kullanmaktan mahrum olmamak.
TCK ‘nın 53 ‘üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak
Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş, yedek sınıfa geçirmiş,
Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı veya engeli bulunmamak.
Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması.
Başvurunun yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

Belediyelerde görevlendirilmek üzere işe alınacak olan zabıta memurlarının KPSS sınavından belirli puanın üzerinde puan almış olması gerekecek. KPSS puanı en az 50 olarak belirlenirken, 70 – 80 puan almış olan zabıta adaylarını mülakata gerek olmadan işe almak mümkün olacak. Belediyelerin talep ettikleri KPSS puan barajı, her belediyenin kendisi tarafından belirlenecek.

Belediyelere zabıta memuru olarak girmeyi başaran adaylara 4200 TL maaş verilecek. Erkek ve kadın adayların değerlendirmeye alınacağı personel alımında zabıta memuru olma hakkı kazanmış olan kişiler, Türkiye’nin 81 ilinde ihtiyaç duyulan ilçe belediyelerinin bünyesinde görevlendirilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Tüm Hakları Saklıdır. gunaydinaydin.com - Copyright © 2017-2021