Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

BAŞKANLARDAN ATAY’A TEPKİ

BAŞKANLARDAN ATAY’A TEPKİ
09 Ocak 2019 - 22:54

CHP Efeler Belediye Başkan adayı Fatih Atay’ın gazetecilerin “kendisinden yana” taraf olmasını istemesi kriz çıkardı. Atay’ın bu açıklamalarına Cemiyet Başkanları tepki gösterdi.

Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Ulucan “Gazetecilerin taraf olmak veya birini desteklemek gibi bir görevi yok. Gazetecilerin görevi kamu adına denetim yapmak ve tarafsız olmaktır. Bir gazetecinin bir belediye başkan adayını destekliyorum şeklinde konuşması yanlıştır. Atay’dan önce belediye başkanı ya da adayı yok muydu? Bu ülkede binlerce yönetici gelip geçmiştir, ancak gazeteciler her zaman vardır. Atay, eğer sorunları çözmek istiyorsa ‘Basın İlan Kurumu’na akredite olmamış gazetelere ilan vermeyerek yanımızda olduğunu gösterebilir. Diğer yandan sosyal medyada şarlatanlık yapanları gazeteci saymayarak destek olabilir” ifadelerini kullandı.

Daha önce MİLLETİN VEKİLLİĞİNİ yapmış bir eski vekilimizin ve yeni Belediye Başkan Adayının bu sözleri yanlış bir üslupla anlattığı varsayımında bulanarak gazetecilerin ‘Özgür ve Tarafsız’ olduğunu hatırlatan Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Özmen siyasilerin daha dikkatli olmalarını gerektiğini vurguladı.

NGC Başkan Özmen yaptığı açıklamada,” Daha önce MİLLETİN VEKİLLİĞİNİ yapmış bir eski vekilimizin ve yeni Belediye Başkan Adayının bu sözleri yanlış bir üslupla anlattığı varsayımında bulanarak gazetecilerin ‘Özgür ve Tarafsız’ olduğunu hatırlatmak istiyorum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da sıkça dile getirdiği ‘Manşetini, kalemini, gazete sayfalarını, terör örgütünün emrine verenlerle, silah alıp dağa çıkan arasında bana göre fark yoktur’ sözlerini yerele indirgediğimizde bizlerde ‘Manşetini, kalemini, gazete sayfalarını, siyasi menfaatler uğruna, şehrin kaderini etkileyecek veya mesleğin onurunu zedeleyeceklere verenlerle, tetikçiler arasında bize göre fark yoktur’. Bizler yerli ve milli, köylümüz ve çiftçimiz, esnafımız ve üreticimiz kazanmalı düşünce bilinciyle öncelikle şehrimizin ve milletimizin menfaatinin olduğu yerde gerisi teferruattır diyenleriz. Bizler, şehrimiz için ve devletimiz için taraf olanlardanız. Bu konuda taraf olduğumuz en önemli kişiler ise mazlumlardır. Bunun unutulmamasını rica eder, bu tarz açıklamaları dile getiren siyasilerimizin daha dikkatli olmasını temenni ediyoruz.” dedi.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.