Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

BAŞKAN KARAYER’DEN ALTINTAŞ’A SERT TEPKİ

BAŞKAN KARAYER’DEN ALTINTAŞ’A SERT TEPKİ
27 Ocak 2020 - 22:42

Bozdoğan Belediyesinde 31 Mart yerel seçimler sonrasında yaşanan işçi kıyımlarına CHP Bozdoğan İlçe Başkanı Hasan Karayer “Evine bir lokma ekmek götürmek için çalışan emekçinin ekmeği ile oynamayı marifet sayan Ufuk Altıntaş bahane üretmeyi bırakıp, işçilerin işe iadesi sağlanmalı ve çözüm üretmek için çalışmalıdır. Bulunduğu makam bahane değil, çözüm üretme makamıdır” dedi.

Hüseyin ÇARPAR- Cumhuriyet Halk Partisi Bozdoğan İlçe Başkanı Hasan Karayer Bozdoğan Belediyesinde işçi kıyımı yaşandığını belirterek “Belediye Başkanı olmadan önce hiçbir insanı işten atmayacağız. Tam tersine herkes ikramiyesini ve maaşını tam olarak gününde alacak diyerek verdiği sözleri yutan bir Belediye Başkanı ile karşı karşıyayız. Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş seçimden önce verdiği sözlerin henüz hiç birisini yerine getirmediği yetmezmiş gibi ne hikmetse işçi ve emekçilerin aldığı üç kuruşa göz dikmiş durumda. Varsa yoksa Belediye çalışanları. Yatıyor işçiler, kalkıyor işçiler. Ne alıp veremediğin var senin Bozdoğan için çalışan çöp toplayan, taş döşeyen fabrikada gece gündüz çalışıp ekmek parası kazanmak isteyen işçiler ile. Senin görevin Bozdoğan’a ve Bozdoğan’lıya hizmet etmek, yapamıyorsan bırakacaksın. Bu kadar basit. Bulunduğun makam sürekli bahane üretme makamı değil, hizmet üretme çözüm üretme makamı. Belediye Başkanı demek astığım astık kestiğim kestik uygulamalar değildir” dedi.

10 aydır Bozdoğan belediyesinde işçilere maaş ödenmediğini belirten Başkan Karayer “Seçimlerin üzerinden 10 ay geçti. 10 aydır Bozdoğan belediyesinde çalışan hiçbir işçi maaşını alamadı. Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş sürekli borçtan bahsediyor ancak 77 milyon borç ile devraldığı belediyeyi 10 ayda 30 milyon daha borçlandırmıştır. Sayın Ufuk Altıntaş’a soruyorum işçiye maaş ödemedin, esnafa borç ödemedin, mahallelere yapılan hizmetleri kestin buna rağmen 10 ayda 30 milyon borç yapmayı nasıl başardın. Battı diyerek meydanlarda kötülediğin Bozdoğan Belediyesi işçilerine her ay maaş öderdi. 31 Mart sonrasında işçiler maaş alamaz oldular. Para yok diyerek Hizmet etmiyorsun, işçiye para yok diyorsun, esnafa zaten borç ödemiyorsun. Bozdoğan halkı bunları unutmaz Sayın Altıntaş” diyerek Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş’ın bu yanlış karardan dönmesi gerektiğini belirtti.

Başkan Karayer “Bozdoğan halkı bilsin ki alın teriyle çalışan, emek veren belediye çalışanları yalnız değildir! Cumhuriyet Halk Partisi işçinin, emekçinin yanındadır ve Partimiz üyesi olsun-olmasın işten atılan her emekçinin yanında yer alacak, bu kıyımı durdurmak için her türlü hukuki ve siyasi desteği verecektir.” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.