Günaydın Aydın | Aydın Haberleri

Örnek Resim

Başkan Apaydın’dan ‘İstiklal Marşı’nın Kabulü’ mesajı

Başkan Apaydın’dan ‘İstiklal Marşı’nın Kabulü’ mesajı
12 Mart 2019 - 15:27

Bozdoğan Belediye Başkanı S. Tümer Apaydın, İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Başkan Apaydın mesajında, milletimizin bağımsızlığına uzanan her eli kırdığını, vatanına ve milletine canı pahasına sahip çıktığını vurgulayarak, “İstiklal Marşı kahramanlıklarla dolu tarihimizi, şanlı yürüyüşümüzü, bağımsızlığımızı ve vatan sevgimizi en açık şekilde ortaya koymuştur.” ifadelerini kullandı.

Büyük şair Mehmet Akif Ersoy’un, İstiklal Marşı’yla milletimizin bağımsızlık mücadelesini destanlaştırarak hislerimize tercüman olduğunu belirten Başkan Apaydın “Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’yla şanlı yürüyüşümüzü, kahramanlıklarla dolu tarihimizi, bağımsızlığımızı ve vatan sevgimizi en açık şekilde ortaya koyarak, milli mücadelenin en zor zamanlarında milletimize büyük bir cesaret ve moral kaynağı olmuştur. İstiklal Marşı’nın her mısrası çok derin anlamlarla yüklüdür. Mehmet Akif, ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın’ derken milli mücadelede çekilen zorlukları en net biçimde ortaya koymuştur. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, değerli vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, İstiklal Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmetle ve minnetle anıyorum.” Dedi.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.