Günaydın Aydın | Aydın Haberleri

Örnek Resim

BAŞKAN ALICIK’TAN ÇOCUKLARA KARNE HEDİYESİ

BAŞKAN ALICIK’TAN ÇOCUKLARA KARNE HEDİYESİ
17 Ocak 2019 - 20:34

Başkan Alıcık, yarıyıl tatiline girmeye hazırlanan 15 bin öğrenciye lunapark bileti hediye etti.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, 18 Ocak Cuma günü karnelerini alarak yarıyıl tatiline girecek olan öğrencilere yaklaşık 25 bin adet lunapark bileti hediye etti.

15 Temmuz İlkokulu ve Bayındır Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerin lunapark biletlerini dağıtan Başkan Alıcık, “Çocuklarımız yıl boyunca derslerle uğraş verdikleri için yeterince eğlenemediklerini düşünüyoruz. Geleceğimizi şekillendirecek olan çocuklarımızın sömestr ve yaz tatillerinde iyice dinlenmelerini, kitap okumalarını ve bol bol oynamalarını istiyoruz. Nazilli Belediyesi olarak biz de onların bir yandan derslerine katkı sağlarken diğer yandan da yaz tatillerini en iyi şekilde geçirmeleri için çaba sarf ediyoruz. Bu nedenle de 10 yıldır en sevdikleri oyun alanlarından biri olan Lunaparkta eğlenebilmeleri için her yıl yaklaşık 50 bin adet bilet hediye ederek mutluluklarına ortak oluyoruz. Bir anlamda da çocuklarımızı eğitim gördükleri okullarda ziyaret ederek eksiklerini, dileklerini yerinde görme imkanımız da oluyor” diye konuştu.

Öğrencilere bol bol kitap okumalarını öğütleyen Başkan Alıcık, “İstiyoruz ki çocuklarımız tatillerini verimli bir şekilde geçirsin. Aileleri ile birlikte tiyatroya gitsinler. Kütüphane kültürü edinsinler.  Lunaparkta doyasıya vakit geçirsinler. Özellikle ilköğretim çağındaki çocuklarımız için bu tür programları çok önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.