Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

BAKANLIK 81 İLİN VALİLİĞİNE GÖNDERDİ

BAKANLIK 81 İLİN VALİLİĞİNE GÖNDERDİ
25 Temmuz 2020 - 14:03

Her bayram sık sık yaşanan trafik kazalarının önüne geçmek isteyen İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine “2020 Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri” konulu talimat gönderdi.

İçişleri Bakanlığı, her bayramda sık sık yaşanan ve birçok insanın hayatını kaybetmesine yol açan trafik kazalarını engellemek için harekete geçti. 81 ilin valiliğine “2020 Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri” konulu talimat gönderen bakanlık, alınacak önlemleri açıkladı.

Buna göre bayram boyunca 29 Temmuz-4 Ağustos tarihleri arasında karayollarında 162 bin 832 jandarma ve emniyet trafik personeli görevde olacak. Kazaların yoğun olarak yaşandığı bölgeler mercek altına alınacak. Ekipler, son 3 yıldaki bayram tatillerinde en çok kazanın yaşadığı yerlerde dikkat kesilecek, o bölgelere ağırlık verecek.

Hız sınırını aşan sürücülerin tespiti için radar denetimleri yapılacak. Talimata göre mevsimlik tarım işçilerini taşıyan araçlara da sınırlama getirildi. Bu araçlar saat 24:00-06:00 arasında şehirlerarası yolculuk yapamayacaklar.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.