Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

BAHÇELERİ HAYVAN MEZARLIĞINA DÖNDÜ!

BAHÇELERİ HAYVAN MEZARLIĞINA DÖNDÜ!
07 Şubat 2019 - 12:42

Nazilli’de apartmanlarında besledikleri sokak hayvanlarının, araçlar tarafından ezilerek hayatlarını kaybetmelerine tepki gösteren vatandaşlar, “Artık yeter, apartmanımızın bahçesi hayvan mezarlığına döndü” dedi.

“Gömüyoruz, eve öyle giriyoruz”

Nazilli’nin Yeni Mahalle Ordu Caddesi’nde yaşayan bir grup vatandaş, sokak hayvanlarına apartmanlarında bakıyor. Apartmanın önünde ve bahçesinde hayvanlar için yaptıkları barakalarla soğuk kış günlerin de onlara dost olan vatandaşlar, her gün yaşanan kedi ve köpek ölümlerinden ise dertli. Kedileri dolaşmaları için sokağa saldıklarında, yoldan geçen araçların altında kaldıklarını ve öldüklerini söyleyen apartman sakinleri, belediye ekiplerinin Ordu Caddesi’nde trafik önlemi alması gerektiğini belirtti. 

Bir hafta içinde 7 tane kedi ve köpeğin araçlar tarafından çarpıldığı için öldüğünü ifade eden Arzu Çam ise, “Bir sene içinde 15 tane kedi kaybettik. Bahçemizin yan tarafına baraka yaptık, sağ olsun apartmandakilerde çok yardımcı oluyorlar. Bu cadde boyunca yardıma muhtaç bütün hayvanlara bakıyoruz. Zaten hayvanlarda nerede yiyecek var orada toplanıyorlar. Bunlardan eve aldıklarımız oldu, hava alsınlar diye dışarıya çıkarıyoruz, sağ olarak eve sokamıyoruz. Gömüyoruz, eve öyle giriyoruz.” dedi.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.