Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

AYDINLI KADINLAR ARICILIĞA MERAK SARDI

AYDINLI KADINLAR ARICILIĞA MERAK SARDI
16 Mayıs 2019 - 22:36

Aydın’da 5 yıl önce bir grup kadının arıcılığa merak sarması üzerine başlayan anaarı üretimi Aydın’ı anaarı üretim merkezi yaptı.

Her geçen gün zorlu yaşam koşullarına ayak uyduran kadınlar, Aydın’da arıcılık mesleğine de el attı. Günlerde buluşmak yerine arıcılıkta buluşan kadınlar, hem kendi işlerini kurdu hem de sektöre ciddi katkı sağladılar. Hem üretim yapıp hem de para kazanan kadınlar, arıcılığın aslında kadın mesleği olduğunu özellikle anaarı üretiminde daha hassas olmaları nedeniyle kadınların daha başarılı olduğunu belirttiler. 


“Kadın isterse daha iyisini yapar” 

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte kadınların yapamayacağı işin nerdeyse kalmadığını belirten Demet Özdemir, kadınlardaki özen ve hassasiyetin bazı işlerde başarıyı arttırdığını söyledi. Özellikle anaarı üretiminde kadınların el becerileri daha gelişmiş olduğu için daha başarılı olduğunu belirten Demet Özdemir, “Eşim Arıcılar Birliği’ne başkan seçilince kovanlarla ilgilenmek bana kaldı. Eskiden ara sıra ilgilendiğimi arılarla daha yakından ilgilenmek hoşuma gitti. Kısa sürede öğrendim. Daha sonra çevremdeki arkadaşlara da öğrettim. Eskiden birlikte tüketim yaptığımız hanım arkadaşlarımızla şimdi birlikte üretim yapıyoruz” diyerek kadınlar istedikten sonra her işi başarabileceğini söyledi. 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.