Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

AYDINDA MATEMATİK BEREKETİ

AYDINDA MATEMATİK BEREKETİ
10 Mayıs 2019 - 12:51

Olimpiyatlara katılacak 3 bin öğrenci ile ailelerinden oluşan yaklaşık 10 bin kişi Aydın’ı hareketlendirdi 

Aydın’da Başak Koleji Bünyesinde bulunan Tales Matematik Müzesi’nce bu yıl 4.’sü düzenlenen ‘4. Tales Matematik Festivali’ şehri hareketlendirdi. 51 ilden ilk sınavda başarılı olan 3 bin öğrencinin katılacağı Matematik Festivali’ne katılmak üzere Aydın’a yaklaşık 10 bin kişi gelince şehirde matematik bereketi yaşanmaya başladı. 
Aydın Efeler ilçesinde 11 Mayıs Cumartesi ve 12 Mayıs Pazar günleri gerçekleştirilecek 4. Tales Matematik Festivali’ne Türkiye’nin51 vilayetinden 447 okulda başarılı olmuş 3 bin öğrencinin katılacağını belirten Tales Matematik Müzesi Kurucusu Metin Akyol, “Festival kapsamında Aydın’daki yarışmamıza 3 bin öğrencimiz katılacak. Birçok öğrencimiz aileleri ile geliyor. Matematik festivali kapsamında hafta sonu Aydın’a yaklaşık 10 bin kişinin gelmesini bekliyoruz. Bir yandan matematiği ve Tales Matematik Müzesi’ni Aydın’ın markası haline getirirken diğer yandan da ilimizde matematik turizmi oluşturuyoruz” dedi.
“Otellerde yoğunluk yaşanıyor” 
Bu yıl 4.’sü gerçekleştirilen Tales Matematik Festivali’nin yerel esnafa ve turizm sektörünü de hareketlilik getirdiğini belirten Kabaçam Otel’in sahiplerinden Ahmet Kabaçam, “Her yıl matematik Festivali ve matematik olimpiyatlarının olduğu dönemlerde Aydın hareketlenir. Bu hareketlilikten esnaf da nasiplenir. Otellerde önemli bir yoğunluk oluştu” diye konuştu. 
4. Tales Matematik Festivali nedeniyle Aydın’a matematikçi öğrenciler aileleri ile birlikte gelmeye başladı. 

AYDIN’DA BAŞAK KOLEJİ BÜNYESİNDE BULUNAN TALES MATEMATİK MÜZESİ’NCE BU YIL 4.’SÜ DÜZENLENEN ‘4. TALES MATEMATİK FESTİVALİ’ ŞEHRİ HAREKETLENDİRDİ. 51 İLDEN İLK SINAVDA BAŞARILI OLAN 3 BİN ÖĞRENCİNİN KATILACAĞI MATEMATİK FESTİVALİ’NE KATILMAK ÜZERE AYDIN’A YAKLAŞIK 10 BİN KİŞİ GELİNCE ŞEHİRDE MATEMATİK BEREKETİ YAŞANMAYA BAŞLADI. (İBRAHİM KILINÇ/AYDIN-İHA)
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.