Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

Aydın’da 181 bin öğrenci karne sevinci yaşadı

Aydın’da 181 bin öğrenci karne sevinci yaşadı
17 Ocak 2020 - 20:52

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının birinci yarıyılının sona ermesi ile Aydın’da 181 bin 374 öğrenci karne sevinci yaşadı

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının birinci yarıyılının sona ermesinden dolayı Ahmet Şerife Sanlı Ortaokulu’nda karne dağıtım töreni düzenlendi. Öğrencilere karnelerini Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger verdi. Öğrencilerde günün anısına Vali Köşger’e, kendi portresinin yer aldığı el emeği tablo hediye etti.
Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Aydın’da eğitim-öğretimin sorunsuz bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Bugün çocuklarımızın ilk yarıyıl tatilinin başlangıcı. Karnelerini aldılar. Aydın’da 800 okulda 180 bin öğrencimiz ve öğretmenlerimiz yarıyıl tatiline giriyor. Öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum. Öğrencilerimiz dinlensinler, anne babalarıyla iyi vakit geçirsinler. Anne babalara tavsiyem, dijital araçlar dahil onlara kötü etki edecek anne babanın dışında diğer tesirleri minimuma indirmeye çalışsınlar. Çünkü çocuğunun eğitimdeki başarısının yanı sıra hayattaki başarısı da önemlidir. Çocuklarımızın hayatta başarılı olabilmesi için de doya doya anne babaları ile bolca vakit geçirsinler” dedi.

İLK KARNE SEVİNCİ
Aydın’da 2019-2020 eğitim ve öğretim döneminde ilkokula başlayan minik öğrenciler de yarıyıl tatiline girerken ilk kez karne sevinci yaşadı.
Okullarda gerçekleştirilen tören sonrasında öğrenciler sınıflarına girerek öğretmenlerinden ilk karnelerini aldılar. Bazı okullarda bu yıl ilkokula başlayan öğrencilerinin yarıyıl karnelerini takdim etme töreni için İLK KARNEM sınıfı hazırlandı.  İlkokula bu yıl başlayan minik öğrenciler, velilerin de katıldığı törenle ilk karnelerini almanın hem heyecanını hem de sevincini yaşayarak “İLK KARNE” hatıra fotoğrafları çekildiler.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.