SON DAKİKA

Günaydın Aydın Haber

Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim ve Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, ADÜ Rektörünü Makamında Ziyaret Etti

Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim ve Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, ADÜ Rektörünü Makamında Ziyaret Etti
Okundu
25 Ağustos 2021 - 21:02

Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim ve Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, 06 Ağustos 2021 tarihinde, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i makamında ziyaret etti. Üniversite Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. İbrahim Gökdaş’ın da hazır bulunduğu ziyarette, üniversitenin Aydın için önemli bir katma değer sağlamasının yanı sıra bir lokomotif görevinin de olduğunu vurgulayan milletvekili Bekir Kuvvet Erim; üniversite, şehir ve bölgenin kalkınması için çalıştıklarını dile getirmiştir. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden rektör Osman Selçuk Aldemir; bilim, kültür ve ekonomiye katkıyı ön planda tutarak çalışma stratejisi oluşturduklarını, üniversitenin ve ilin gelişimi için yorulmadan çalışmaya devam edeceklerini ifade etmiştir. Üniversitenin, öğrencileriyle birlikte önemli bir katma değer yarattığını ifade eden başkan Nuri Arslan, üniversitenin başarılı çalışmalarını yakından takip ettiklerini söylemiştir.

Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, daha önce bir çok platformda dile getirdiği ve konunun takipçisi olduğu, Nazilli’de yeni bir üniversitenin kurulması ile ilgili milletvekilimizin ve rektörümüzün desteklerini talep etmiş ve istişarede bulunmuştur. Ayrıca Başkan Arslan, her geçen yıl azalan öğrenci sayısının artırılması hedefiyle Nazilli Ticaret Odası olarak Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’na laboratuvar kazandırdıklarını, odanın sorumluluk sahasında bulunan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Meslek Yüksek Okulları’nın eğitim kalitelerini ve fiziki şartlarını iyileştirmek için, Oda olarak işbirliğine hazır olduklarını dile getirmiştir. Başkan Arslan, son olarak özel eğitim kurumları ile özel öğrenci yurt işletmelerinin talep ve beklentilerini sunarak; konuyla ilgili Nazilli Ticaret Odası’nın hassasiyetlerini vurgulamıştır. Başkan Arslan’ın ziyarette öne çıkardığı hususlar şunlardır:

• Aydın bölgesinde 2021–2022 döneminde yüz yüze eğitim konusu.
• Nazilli Sağlık Hizmetleri MYO bünyesinde yeni bölümlerin açılması ve yeni açılacak sağlık bölümleri için akademik kadro konusunda rektörlükten destek talebi.
• Kayıt dönemlerinde odaya kayıtlı özel kurslar ile özel öğrenci yurtlarının tanıtımlarını, reklamlarını ücretsiz bir şekilde yapabilmeleri için kampüs içinde yer tahsisi talebi.
• Bozdoğan bölgesinde ağırlıklı olarak ihracat yapan ve teknik eleman sıkıntısı yaşayan 45 adet mermer işleme tesisi ve ocak bulunmaktadır. Bozdoğan Meslek Yüksek Okulu bünyesinde veya uygun görülecek başka bir yerde “Mermercilik ve Mermer Teknolojisi” bölümü açılması talebi.
• Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Sümer Kampüsü’nün eğitim kalitesi ile fiziki şartlarının iyileştirilmesi adına, özel teşebbüsün yapabileceği destekleri ve yardımları.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Tüm Hakları Saklıdır. gunaydinaydin.com - Copyright © 2017-2021