USD33,07
EURO36,13
CNY4,56
GBP42,95
EURO/USD1,09
BIST11.139,46
Petrol85,10
GR. ALTIN2.608,64
BTC2.103.092,76

Aydın Hizmet-İş’te 1 olağan genel kurul başkan Ahmet Turan seçildi…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aydın Hizmet-İş’te 1 olağan genel kurul başkan Ahmet Turan seçildi
Hak İş Konfedarasyonuna bağlı Hizmet-İş Aydın Şube Başkanlığı Nazilli’de yapılan 1. Olağan Genel Kurulunda tek listeyle yapılan kongrede Hizmet-İş Aydın Temsilcisi Ahmet Turan başkan olarak seçildi.
bulunan Hizmet –İş Aydın Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurulu Nazilli Belediyesine ait Hangar Kafe’de yapıldı. Genel Kurula Hizmet İş Genel Başkan Vekili Halil Özdemir, Aydın Şube Başkanı Ahmet Turan, İzmir Şube Başkanı Gültekin Şimşek, Manisa 2 No’lu Şube Başkanı Tekin Turgut, Denizli Şube Başkan Yardımcısı Muhammet Ali Oğuz, Ankara 4 No’lu Şube Başkan Yardımcı ve Genel Merkez Kadın Komite Başkan Yardımcısı Arzu Tekin, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların Aydın Şube ve İl Başkanları, Kamu Sen Aydın İl Başkan Vekili Engin Tulumbacı, Medya-İş Sendikası Aydın İl Temsilcisi ve Nazilli Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ümit Özmen, Sivil toplum kuruluşlarının ve siyasi partilerin temsilcileri, delegelerimiz ve basın mensupları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan kurulu oluşturuldu.
ÖZDEMİR: “BİZ KAVGACI BİR SENDİKA DEĞİLİZ”
HİZMET-İŞ Sendikası olarak Nazilli özelinde bölgede örgütlenmeye çok önem verdiklerini dile getiren Genel Başkan Vekili Halil Özdemir, “HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ’in olduğu yerde huzur vardır. Bizim hiçbir genel kurulumuzda kavga olmaz. Biz kavgacı bir sendikacı değiliz. Bizim Şube Genel Kurullarımız huzur içinde geçer. Birlik beraberlik içerisinde bir bayrak yarışı olarak başlar” dedi.
“SORUNLARI ÇÖZECEK OLAN HAK-İŞ’TİR, HİZMET-İŞ’TİR”
HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikası denildiği zaman mücadelenin akla geldiğini dile getiren Özdemir, “Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın taşeron işçiliğini bitirmek için başlattığı mücadele ile taşeron işçiliğine son verildi. Yüzbinlerce taşeron olarak çalışan arkadaşımız belediyelerin bünyelerinde kurulan şirketlerde daimi işçi olarak çalışmaya başladılar. Sendikalı olma hakkı, toplu iş sözleşmesi hakkını, izin ve kıdem tazminatı gibi daha birçok hakka sahip oldular. Kadro kapsamı dışında kalan KİT’lerde çalışanlar var, mevsimlik işçiler var bunlar için de mücadelemiz devam ediyor. 6772 sayılı kanunla kamuda çalışan tüm işçilere ilave tediye ödenirken, belediye şirket işçileri alamıyor. Bunun da mücadelesini veriyoruz. Bu sorunları çözecek olan HAK-İŞ’tir, HİZMET-İŞ’tir” dedi.
“BELEDİYELERDE İŞÇİ KIYIMI DEVAM EDİYOR”
31 Mart Yerel seçimleri sonrası belediyelerde oluşan tabloyu da değerlendiren Genel Başkan Vekili Halil Özdemir, “Seçimlerden sonra birçok belediyede parti değişikliği yaşandı. Bu durum bizim için yeni değil 2019 yılında aynı tablo ile karşılaştık. İstanbul, Bolu ve birçok ilde işten çıkarmalar yaşandı. Yaptığımız eylemlerle işten çıkarılanlar arkadaşlarımız yeniden işlerine döndü. Aynı tablo 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası bir kez daha karşımıza çıktı. Üyelerimiz önce HAK-İŞ’ten HİZMET-İŞ’ten istifa ettirildiler sonrada işlerinden çıkartıldılar. Şu ana kadar beş bin arkadaşımızı işten çıkardılar. Van, Cizre, Silifke ve Yalova başta olmak üzere parti değişikliği yaşanan belediyelerde işçi kıyımı devam ediyor. Bizde nerede bir işçimize, emekçimize dokunurlarsa orada o işçiler işe alınana kadar eylemimizi devam ettiriyoruz. Biz bize güvenen hiçbir arkadaşımızın başını öne eğdirmeyiz.”
KADIN KOMİTESİ BAŞKAN YARDIMCISI ARZU TEKİN: “EV İŞÇİSİ EMEKÇİLERİNİ ÖRGÜTLEMEYE BAŞLADIK”
Sendika Genel Merkez Kadın Komitesi Başkan Yardımcısı Arzu Tekin de yaptığı konuşmada, “HAK-İŞ olarak 200 bin kadın üye sayısıyla Türkiye’de konfederasyonlar arasında en fazla kadın üyeye sahip olmanın gururunu taşıyoruz. HİZMET-İŞ Sendikası olarak ta Genel Kurullarda aldığımız kararlarla kadın temsilini artırmak ve eşitlik ilkesini vurgulamak adına büyük bir yol katetmiş olup kadınların güçlenmesi ve haklarının korunması için çalışmalarımıza her geçen gün daha da hız vermekteyiz. Türkiye’de de ev işçilerinin sıkıntılarını düşünmek yine HAK-İŞ’e ve HİZMET-İŞ’e düştü diyerek emeğin en kırılgan noktası olan ev işçisi emekçilerini örgütlemeye başladık” dedi.
“KARDEŞLERİMİZİN SESİ OLMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR”
Ahmet Turan, “ İşçi haklarını savunmak için buradayız. Her bir işçi kardeşimiz milletimizin birliğini ve gücünü temsil ediyor. Haklarını savunmak bizim en büyük sorumluluğumuzdur. Hep birlikte daha güçlü ve kararlı adımlar atacağız. Dünyanın her yerinde ezilen kardeşlerimizin sesi olmak boynumuzun borcudur. Adaletin ve eşitliğin savunucusu olmalıyız. Bugün yeni bir başlangıç yapıyoruz. Sendikamızın geleceğini inşa ederken, geçmişteki başarılarımızdan aldığımız güçle daha büyük hedeflere ulaşmak için çalışacağız. Kongremize katılan her birinize teşekkür ediyorum. Unutmayalım ki atalarımızın mirası olan bu vatanı daha yaşanabilir hale getirebilmek için her birimiz üzerimize düşeni yapacağız” şeklinde konuştu.
YÖNETİM KURULU OLUŞTU
Ahmet Turan başkanlığındaki yönetim kurulunda Atilla Baykan ve Yasemin Saner, Denetleme Kurulu’nda Nazmi Ceylan, Yağmur Mola, Sevcan Demirağ, Disiplin Kurulu’nda Gürcan Güzel, Salim Işıktepe, Yasin Cengiz yer aldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Aydın Hizmet-İş’te 1 olağan genel kurul başkan Ahmet Turan seçildi…

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Günaydın Aydın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!