Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

AYDIN DA SEZONUN İLK KURU İNCİRİ KİLOSU 100 TL DEN SATILDI

AYDIN Ticaret Borsası (ATB), sezonun ilk kuru incirini kilosu 100 TL den sembolik fiyatla satın aldı.

AYDIN DA SEZONUN İLK KURU İNCİRİ KİLOSU 100 TL DEN SATILDI
08 Ağustos 2019 - 23:39

AYDIN Ticaret Borsası (ATB), sezonun ilk kuru incirini kilosu 100 TL’den sembolik fiyatla satın aldı. İlk kuru inciri getiren 4 üreticiye çeyrek altın ödülü verildi.
ATB Toplantı Salonu’nda, sezonun ilk kuru inciri için etkinlik düzenlendi. Vali Yavuz Seşlim Köşger, ATB Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur ve yönetim kurulu üyeleri de programa katıldı. Kuru incirin tadına bakan Vali Köşger’e, bir pastanecinin yaptığı incirli baklava ikram edildi. İncir üreticileri Ruhi Doğan, Hakan Adalı, Saffet Sele ve Mustafa İpek’in getirdiği 1 kilo incirin her biri, ATB tarafından sembolik bir fiyatla, 100 TL’den satın alındı. Ayrıca bu üreticilere, birer çeyrek altın hediye edildi. Konuşma yapan Vali Yavuz Selim Köşger, şunları söyledi
Dünya incirinin yüzde 60’ını Türkiye ve Aydın tek başına sağlıyor. Dünyadaki incir tüketicileri bu yıl oldukça kaliteli bir incir tüketecekler. Burada bazı insanlar, hesaplarını Aydın inciri üzerinde görmeye çalışıyor. Onlara buradan sesleniyorum. Gördüğünüz gibi sezon son derece güzel. Rekolte iyi, ürün son derece kaliteli. Aydın inciri üzerinde bir takım hesap- kitap yapmaya çalışanları da boşa çıkaracak güzel bir sezon görünüyor dedi.
ATB Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur ise, Tüm çiftçilerimize öncelikle Aydınımız ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum dedi. Yörük kıyafetleri ile kuru incir getirerek dikkatleri üzerine toplayan üretici Ruhi Doğan, Ürünlerimiz bu sezon, tek kelimeyle süper görünüyor. Geçen yıl da aynı tarihlerde buradaydık. Bu yıl da nasip oldu, yine buradayız. Geçen yıl ile bu yıl arasında çok fark var. Bu sezon incir daha kaliteli olacak. Üretici olarak gerçekten ender rastlanan iyi bir yıldayız. Tüketici kaliteli incir yerse, bu üreticiye de artı olarak yansır diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.