Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

Aydın da Öğrenciler Tarım Kampı na Katıldı

Aydın dan 102 öğrenci Lider Çocuk Tarım Kampı na katılarak, hem öğrendi, hem de eğlenceli dakikalar yaşadı.

Aydın da Öğrenciler Tarım Kampı na Katıldı
13 Mayıs 2019 - 21:15

Aydın’dan 102 öğrenci ‘Lider Çocuk Tarım Kampı’ na katılarak, hem öğrendi, hem de eğlenceli dakikalar yaşadı.

Bu yıl “Sıfır Atık” temasıyla yola çıkan Lider Çocuk Tarım Kampı’nın Aydın etabına katılan 102 öğrenci, düzenlenen gezilerde uygulamaları yerinde gördü ve uzmanlardan bilgi aldı.

Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Aydın ADÜ Ziraat Fakültesi, Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Geri Dönüşüm Tesisi’nin katkılarıyla yapılan etkinliklerde öğrenciler Ziraat Fakültesi bünyesinde kurulu bulunan meyve koleksiyon bahçesinde eğlenerek öğrendi. Öğrenciler meyve ağaçlarını gördü, tarlaya tohum ekti, büyükbaş-küçükbaş ve kümes hayvanlarını tanıyarak besledi. Sıfır Atık logosu basılı olan bez çantaları boyama etkinliği gerçekleştirildikten sonra, öğrencilere Çevreci Çocuk Dergisi ve Atık Pil Toplama Kutusu dağıtıldı. Geri dönüşüm tesisi ziyareti sırasında öğrencilere tesisin Çevre Mühendisi tarafından, atıkların nasıl geri dönüştürüldüğü ve geri dönüşüme nasıl katkı sağlanacağı aktarıldı. Çevre Koruma ve Ambalaj Atıklarını Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO)’nın çocuk eğitim videoları izletildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2015 yılında başlatılan projede, her yıl ilköğretim 4’üncü sınıf öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla “Lider Çocuk Tarım Kampı” gerçekleştirilip, belirlenen temaya dikkat çekiliyor. – AYDIN

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.