Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ CAMİLERİ İBADETE HAZIRLIYOR

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ CAMİLERİ İBADETE HAZIRLIYOR
26 Mayıs 2020 - 15:54

Aydın Büyükşehir Belediyesi, 29 Mayıs’ta ibadete açılacak olan il genelindeki tüm camilerde dezenfekte işlemi başlattı.

İçişleri Bakanlığı, ‘Cami ve Mescitlerde Cemaatle İbadet Edilmesi’ hakkında 81 il valiliğine genelge gönderdi. Genelgede 29 Mayıs 2020 Cuma günü belirlenecek kurallar çerçevesinde öğle, ikindi ve cuma namazlarının camilerde cemaatle kılınabileceğine ilişkin karar alındığı ifade edildi. Karar sonrası harekete geçen Aydın Büyükşehir Belediyesi camileri dezenfekte etmeye başladı.

Korona virüs ile mücadelede normalleşme dönemine girilmeye başlamasıyla birlikte ibadethanelerin dezenfekte işlemlerine de başlayan Aydın Büyükşehir Belediyesi, arefe günü başlattığı çalışmaları kısa sürede tamamlayarak camilerin steril olmasını sağlamaya devam ediyor. Camilerde kapsamlı dezenfekte çalışması yapan ekipler, vatandaşların cemaat ile ibadet yaparken herhangi bir sorunla karşılaşmaması için titiz bir çalışma yürütüyor.

Camilerde yapılan dezenfekte işlemi ile ilgili açıklama yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Görevlilerinden İrfan Özbek; “Aydın Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, pandemi döneminde resmi kurum ve kuruluşlarla beraber Aydın ilinin tüm ilçelerinde camilerin ibadete açılışı öncesi tüm dezenfektana işlemlerini tamamlayacak. Camilerin yanısıra eczane, kuaför ve berberler, resmi kurumlar ile toplu halde bulunulan mekanlar dezenfekte edilmeye de devam edecek. 29 Mayıs’ta camiler açıldığında vatandaşlarımız huzurla ve güvenle ibadetini yapabilir” dedi.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.